У Росії заочно арештували Анатолія Гриценка
Раніше Росія оголосила Гриценка в міжнародний розшук і звинуватила його в закликах до тероризму
Увечері в п’ятницю, 12 квітня, Московський суд заочно заарештував колишнього міністра оборони України, а тепер – лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка, якого раніше в цей день слідчий комітет Росії оголосив у міжнародний розшук за звинуваченням у закликах до терористичної діяльності на території РФ.
«Постановою Басманного районного суду Москви задоволено клопотання слідчих органів про обрання щодо обвинуваченого Гриценка заочного запобіжного заходу у вигляді взяття під варту», – сказала представниця суду в коментарі російській державній агенції ТАСС.
Вона додала, що запобіжний захід почне обчислюватися з моменту його екстрадиції в Росію або з моменту його затримання на території Росії.
Сам Анатолій Гриценко вважає, що звинувачення, які висунули проти нього у Росії, є явною політикою і інформаційним ударом проти нього і його команди.
«Я думаю, що Росія дуже хотіла би, щоб українська політика була слабкою і українські політики були слабкими, незалежно від того, чи то в парламенті, чи в урядових структурах – щоб повзали на колінах і їздили до них за консультаціями», – сказав Гриценко в коментарі «Громадському ТБ».
Він заявив, що не належить до числа таких політиків.
«Я належу до тих людей, які точно будуть відстоювати національні інтереси України, а не йти на якісь поступки чи коврижки з боку Росії. Очевидно, вони відчули, що після виборів наша партія буде представлена і в парламенті, і в уряді, і тому вирішили ударити таким чином інформаційно», – зазначив екс-кандидат у президенти.
Водночас Гриценко вважає, що оголошення його в міжнародний розшук могло б вплинути на його зарубіжні поїздки.
«Ми пам’ятаємо, що була проблема в Яценюка, коли його затримали на кілька годин в аеропорту, здається в Цюріху. Але будемо реагувати відповідним чином», – сказав він.
Гриценко наголосив, що в діях російської влади немає жодної змістовної позиції.
«Це явна політизація і політичне забарвлення. В таких випадках навіть коли оголошується розшук через Інтерпол, в решті решт, в Інтерполі є структури, які аналізують, і коли вбачають в тому політичне забарвлення, то вилучають з розшуку. Ми це все переживемо, тиск з боку Росії жодним чином не вплине ні на мою позицію, ні на позицію нашої команди», – підсумував Гриценко.
Нагадаємо, Гриценка в Росії звинувачують у закликах до тероризму. Такими закликами слідчий комітет Росії вважає заклики, які Гриценко озвучував на українських телеканалах в 2014 і в 2017 році.
Гриценко, зокрема, казав: «Якщо це війна справді, а не ігрища тоді за кожну таку машину, яка злетіла у повітрі у Києві чи Маріуполі, має по дві злетіти десь у Таганрозі чи Москві. Тоді це буде переконливо», а також «Противник зупиниться тоді, коли він зрозуміє, що втрати для нього неприйнятні. Ось зараз поранені й убиті йдуть в українські сім’ї, а вони повинні йти і в російські родини теж. І якщо підривають полотно залізничне і пускають під укіс наші поїзди, то так само російські потяги з бойовою технікою, яку підтягують, повинні йти під укіс. Значить, потрібно діяти на території Російської Федерації. Війна — то війна всіма доступними засобами».