У «Самопомочі» закликали подолати вето на закон, який скасовував «безстрокові контракти» у ЗСУ
Депутати Верховної Ради спробують подолати вето президента на законопроект №4689, який дозволяв військовим, які на початку АТО уклали контракти «до завершення особливого періоду», розірвати їх або укласти нові на визначений термін – 6, 12 чи 18 місяців. Про право військовослужбовців розривати безстрокові контракти та переукладати їх заявив в ефірі «Шустер LIVE» народний депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Тарас Пастух.
«Сьогодні хлопцям на Сході потрібна надія на те, що в них є право вибору і право добровільно залишатись у Збройних силах. Як свого часу вони добровільно залишили сім’ї та роботу і пішли захищати країну», – заявив Тарас Пастух.
За його словами, норму про такі «особливі» контракти у вересні 2013 року вніс уряд Азарова, адже Януковичу була потрібна контрольована армія, де жоден контрактник не зможе розірвати контракт і через невиконання наказу буде підпадати під кримінальну відповідальність.
«Сьогодні вже новий президент накладає вето на законопроект №4689, який скасовує цю форму рабства військовослужбовців», – зазначив нардеп.
За його словами, президент піддався на маніпуляції Генштабу, мовляв, у разі скасування безстрокових контрактів більшість військовослужбовців залишить зону АТО.
«Ніхто завтра – ні з добровольчих батальйонів, ні зі Збройних сил не збирається залишати зброю і йти з армії. Однак більшість цих хлопців опинились із зв’язаними руками: з бажанням служити далі, але з невизначеністю свого статусу. І цим законом ми давали їм право вибору. Але, на жаль, президент його заветував. Сьогодні всі готові захищати країну, але є значна недовіра до командування Збройних сил. Тому військовослужбовці і повстають проти цієї норми», – зазначив Тарас Пастух.
Відтак, за його словами, народні депутати мають подолати вето президента і дати військовослужбовцям право укладати контракт на визначений термін.
Зазначимо, президент Петро Порошенко пояснив вето на згадуваний законопроект тим, що згідно з цим документом, право на звільнення від військової служби в Збройних силах України одночасно отримало б близько 57 тис. військовослужбовців, тобто 28% від затвердженої законом чисельності військових в 204 тис. осіб.
При цьому, за його словами, реальні темпи прийняття громадян України на військову службу за контрактом (близько 6 тис. осіб щомісяця) не дозволять в перспективі компенсувати кількісні показники звільнених військових.