У селі Батьків, що на Бродівщині, склалась унікальна ситуація. Тут із 10 вересня на навчання до школи приходить один учень. Другокласник вчиться за індивідуальною програмою. Раніше, понад тиждень, хлопець приходив до школи, а вчити його було нікому. Чому, дізнавались журналісти ZAXID.NET Новин.
Село Батьків на Бродівщині. На уроки поспішає другокласник Назарко. Хлопчик любить вчитися. Найкраще йому дається математика. Проте однаково готується до усіх предметів, бо знає, що запитають. Адже у класі Назарко – єдиний учень.
«Мені подобається ходити до школи. Самому тут не сумно», – каже школяр Назар Піган.
Хлопчик – на індивідуальній формі навчання. На одинадцять предметів щотижня йому відводять лише п’ять годин. Тоді як однолітки Назарка тільки на уроки української мови витрачають по 7 годин.
«15 хвилин виділяється на основні предмети: читання, математика, письмо і додаткові, наприклад, основи здоров'я, на ці, можна сказати, другорядні предмети, то вони вже призначаються на 10 хв. Єдина англійська мова, на неї виділяємо півгодини», – розповіла вчителька початкових класів Наталя Дубодєл.
Наталя Богданівна, хоч ще у декреті, але таки погодилась навчати Назара. Бо сама живе неподалік. А раніше на уроки до хлопця по черзі приїздили вчителі з сусіднього села. Але довго не витримали.
«Всі відмовилися читати уроки, тим більше що і мені було дуже складно, бо треба посилати туди вчительку, а тут заміняти її треба на уроках», – пояснив директор Звиженської загальноосвітньої школи Володимир Нітефор.
Торік навчальний рік у сільській школі в Батькові закінчили 11 учнів. Двоє з них перейшли до дев’ятирічки у Звижені. Дев’ятеро мали продовжити навчання у Батькові. Однак, як розповідає мати другокласника, директор опорної школи вмовив інших батьків перевести дітей. Мовляв, у Звижені й умови для навчання кращі, і школярик їх возитиме. Леся Піган відмовилась. Своє рішення вона пояснює слабким здоров’ям дитини.
«Я думаю, як є така індивідуальна форма, то нехай хоч би через зиму. Може, він переросте. Він із бронхами часто хворіє, може щось зміниться. Школу на даний час не закрили», – пояснила мати школяра Леся Піган.
Утримувати школу заради одного учня – занадто дорого. Щороку на це йде 238 тис. грн. Тому питання про її закриття виносили на голосування районної ради. Але депутати рішення не підтримали.
«Доцільність утримання дитини і приміщень цілої школи, де є і педагог, і техпрацівник – сумнівне, на мою думку, в цій ситуації», – зазначив начальник відділу освіти Бродівськоі РДА Микола Сторожук.
У приміщенні школи працює ще й садочок. Його відвідують 17 дітей із трьох сіл.
«Я за те, щоб не закривати школу, бо приміщення є сільської ради. Якщо буде школа, то мені фінансування кочегарів і вугілля, дров – навпіл буде. А так прийдеться все своє давати», – підсумував Батьківський сільський голова Володимир Гавришко.
Поки що школи не закриють. Утім у районному відділі освіти до цього питання мають повернутися наприкінці навчального року.