Керівництво ОТГ не визнає існування школи в селі Лютовиська на Старосамбірщині

Справу розглядає Львівський апеляційний суд, а школа продовжує працювати

СуспільствоІрина Панчишин, 27 вересня 2018, 20:08 931 0

Учителі та батьки чекають відповіді апеляційного суду – чи законною була реорганізація їхнього закладу. Керівництво ОТГ, до якої увійшло село, вирішило закрити середню школу у Лютовиськах. Дітей планували перевести в сусіднє село, а вчителів – в інші заклади з меншою платнею. Колектив школи і батьки дітей з цим не погодились і пішли до суду. Тож зараз школа опинилась між двома реальностями: на думку селян вона працює. На думку влади – школи вже нема.

Пані Наталя у цій школі – мама і вчителька одночасно. У Лютовиськах вчаться двоє її дітей, а сама вона викладає фізику та математику. Уже кілька місяців її переконують покинути цю роботу. У вівторок приїжджала начальниця обласної освіти. Пропонувала посади в іншій школі, та вона відмовились.

«На даний час у мене є 16 годин, 2 гуртки, маю класне керівництво. Мені пропонували тільки 14 годин вчителем інформатики в опорній школі і більше нічого. 14 годин – це є буквально в сумі 3 тис. грн тому що в мене друга кваліфікаційна категорія», – розповіла вчителька фізики та інформатики Наталія Куць.

Пропозиції від обласного департаменту освіти отримали й інші вчителі. Але не погодились.

«Ми відмовилися всі до одного. Ми відмовилися від цих посад із тою метою, що ці уроки, які нам віддають, значить їх від якихось людей мусять забрати, щоби нас довантажити. Ну, звісно, ми на таке не погодилися», – сказав директор Лютовиської школи Михайло Глинянський.

На думку керівниці обласного департаменту освіти Любомири Мандзій, у Лютовиськах працює лише початкова школа. А уроки, що відбуваються у середній школі, – несправжні.

«Школа має державну реєстрацію до початкової ланки. Тобто в неї затверджені робочі плани, тобто вона працює як початкова школа. Діти від 5 до 9 класу, які залишились в цій школі станом на сьогоднішній день, ну, вони – ніде», – пояснила директорка обласного департаменту освіти і науки Любомира Мандзій.

Голова Воютицької ОТГ пояснює бажання закрити одну зі шкіл громади браком коштів. На Лютовицькій школі, мовляв, можна зекономити майже 2 мільйони гривень у рік. Зараз там навчаються 20 дітей і працюють десять вчителів.

«Не може бути однакова кількість дітей і однакова кількість працівників. Тому в нас ніякий бюджет, не тільки Воютицької громади, не витримає, а взагалі ніякий не витримає такого навантаження. Має бути на одного вчителя хоча б 10 діточок», – сказав голова Воютицької ОТГ Михайло Яремко.

Зараз долю школи вирішує Львівський апеляційний адміністративний суд. Допоки нема його рішення, школа має працювати.

«Вона функціонує поки в суді знаходиться апеляційна скарга. Поки немає відповідного рішення вона далі функціонує, вчителі здійснюють свої повноваження, учні ходять до школи, тобто все має функціонувати як було», – наголосив юрист обласної організації «Об’єднання Самопоміч» Роман Терещенко.

Після візиту чиновників із обласного центру у Лютовиськах чекають гостей з району – влада ОТГ поскаржилась на бунтівну школу в прокуратуру. А там цю скаргу передали в поліцію.

Нагадаємо, 20 квітня на сесії Воютицької об'єднаної територіальної громади депутати зі семи округів проголосували за те, щоби понизити ступінь Лютовиської загальноосвітньої школи, реорганізувавши її зі середньої у початкову. Громаді вдалося через суд відвоювати школу, яку депутати хотіли закрити. Після цього дирекція школи і батьки учнів отримували погрози через свій спротив.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук