У Швейцарії на 3D-принтері надрукували прототип штучного м'якого серця
Вчені з вищої технічної школи Цюріха (Швейцарія) створили за допомогою 3D-принтера перше в світі м'яке штучне серце. Про це йдеться у статті в журналі Artificial Organs, передає ETH Zurich.
Як зазначається, науковці виготовили його методом лиття по моделі (lost-wax casting): надрукували прес-форму, в яку потім помістили рідкий силікон. Обсяг прототипу склав 679 см3, маса - 390 грамів (середні значення - 253 і 332 грами у жінок і чоловіків відповідно). Незважаючи на більшу вагу, будова штучного органу ідентична справжньому. Серце має ліву і праву камери з клапанами, від яких відходять трубки, які виконують роль аорти, верхньої порожнистої, нижньої порожнистої і легеневих вен. Перекачування рідини і скорочення забезпечуються повітряними насосами.
В рамках випробувань вчені моделювали різні рівні навантаження: при частоті 80 ударів в хвилину імплантат пропускав рідину (її в'язкість наближалася до показника крові) зі швидкістю 2,2 літра в хвилину (приблизно вдвічі менше потрібного).
Середній пульсовий тиск в аорті - різниця між систолічним (таким, що виштовхує кров) і діастолічним - при цьому досягала 48 міліметрів ртутного стовпа, що узгоджується з цільовим значенням (30-50 міліметрів ртутного стовпчику). Таким чином, прототип повністю відтворював роботу справжнього серця.
Однак матеріал, що з нього зроблене штучне м'яке серце поки є недовговічним: в умовах, наближених до реальних, імплантат витримував близько трьох тисяч скорочень - менше години.
За словами авторів, досліди вказують на перспективність технології. Найближчим часом вони продовжать вдосконалення методу для збільшення довговічності штучного органу.