У Швейцарії запрацював найдовший в світі залізничний тунель
У Швейцарії відкрився найдовший у світі залізничний тунель - Готардський. Його довжина - 57 км, пише DW.
«У неділю, 11 грудня, у Швейцарії розпочався рух Готардським залізничним тунелем, який є найдовшим у світі. Перший регулярний пасажирський потяг, який проїхав через тунель, вирушив зі швейцарського Цюриха до італійської Монци», - йдеться у повідомленні.
Зазначають, що подорож Готардським тунелем займає близько 20 хвилин і скорочує час пересування із півночі на південь Швейцарії на 30 хвилин. А коли наприкінці 2020 року буде відкрито 15-кілометровий тунель Ченері, тривалість подорожі стане меншою на годину.
Тунель прорізає Альпи на глибині до 2300 метрів. Він складається з трьох окремих тунелів, які поєднуються поперековими галереями. Два одноколійні тунелі призначені для руху потягів, третій - для евакуації у випадку надзвичайних ситуацій. Пасажирські потяги можуть рухатись у тунелі зі швидкістю 250 кілометрів на годину, вантажні - 160 кілометрів на годину.
Великою перевагою нового Готардського тунелю є те, що залізничні колії не мають значного нахилу. Через це важким вантажним потягам, щоб перетнути Альпи, потрібен лише один, а не два чи три локомотиви. Вони також можуть їхати швидше. Як результат, новим Готардським тунелем за день зможуть проїжджати до 260 вантажних потягів, тоді як максимальна пропускна спроможність старого тунеля - 180.
На відміну від більшості великих міжнародних проектів, Готардський базовий тунель збудували на рік раніше, ніж планувалося. При цьому будівельники майже вклалися в бюджет.
Спорудження Готардського тунелю протяжністю 57 км тривало 17 років і коштувало €11 млрд. Японський Сейканський тунель протяжністю 53,9 км тепер став другим у світі за довжиною, а Євротунель під Ла-Маншем, довжина якого становить 49,9 км, посідає третє місце.
Нагадаємо, 30 жовтня «Укрзалізниця» завершила основні роботи з будівництва Бескидського тунелю. Він другий за довжиною залізничний тунель в Україні. Належить до 5-го Пан'європейського транспортного коридору. Розташований на межі Львівської та Закарпатської областей тунель збудували ще за часів Австро-Угорщини у 1886 році. Під час війни його підривали, на кілька років він став непроїзним.
Зрештою, шлях відновили, та пропускна здатність була надто малою. Тож тунель вирішили реставрувати. Тепер замість однієї колії з'являться дві.