У Стрию відкриють центр для дітей з особливими потребами

СуспільствоГанна Власюк, 13 травня 201510250
У Стрию відкриють центр для дітей з особливими потребами
Зображення умовне

Центр для дітей з особливими потребами під назвою «Місце, де чекають» планують відкрити у місті Стрий на Львівщині. У центрі діти зможуть спілкуватись з ровесниками, а їх батьки - отримувати фахову консультацію.

Наразі автори ідеї шукають кошти на реалізацію проекту, розповіла ZAXID.NET його ініціаторка Поліна Семьонова.

Одне із завдань центру - своєчасне інформування батьків про хвороби чи відхилення в розвитку у дітей. Йдеться, передовсім, про дітей з синдромами Дауна, аутизмом, ДЦП, затримкою розвитку, вадами слуху, зору тощо.

Інша мета - це виховання толерантності у суспільстві до таких дітей.

«Місце, де чекають» складатиметься із двох просторів - так званих «порадні» та «плекальні».

Концепція «порадні», пояснює авторка проекту, досить популярна у сусідній Польщі - при школах та поліклініках. Туди батьки можуть привести дитину, у якої є підозри на якісь проблеми, а психолог та педагог порадять, куди звернутися.

А ось «плекальня» - це вже ідея Семьонової. За допомогою спеціально облаштованого приміщення, каже вона, можна створити умови для інтеграції дітей з особливими потребами. Зокрема, там будуть групи дітей по 10-12 осіб, скільки груп буде - покаже час. Для батьків таке приміщення може стати чимось на зразок альтернативи дитячому садочку. 

Батьки за послуги працівників «порадні» не платитимуть. Водночас, навчання дітей у «плекальні» все ж буде платним. При цьому, батьки дітей з особливими потребами платитимуть менше, ніж батьки здорових дітей.

Вже є благочинці, які погодились оплачувати навчання у «плекальні» для батьків, що не в змозі робити це самі. Також є певна кількість благодійних внесків, з яких, яка каже організаторка, можна оплачувати оренду та зарплату працівникам.

Зараз проект приймає участь в одному із конкурсів, де, якщо він набере достатню кількість голосів, передбачено приз розміром 100 тис. грн.

Проголосувати за проект можна за посиланням. 
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук