Мешканцям Сум заборонили виходити з дому
Покидати помешкання у період карантину можна лише за крайньої потреби
Виконком Сумської міської ради на своєму засіданні у суботу, 28 березня, ухвалив рішення про посилення обмежувальних заходів у Сумах на час карантину через коронавірус в Україні. Про це йдеться у повідомленні прес-службу міськради.
Згідно з рішенням виконкому, починаючи з 28 березня та до завершення карантину мешканцям Сум та Сумської міської ОТГ забороняється залишати свої помешкання (дозволяється лише для пересування на роботу, відвідування аптеки чи магазинів, візиту до лікаря, проведення ритуальних обрядів, вигулу тварин, відвідування правоохоронних органів чи категорій людей, яким необхідна допомога); виходити на вулицю без засобів індивідуального захисту; користуватися дитячими та спортивними майданчиками; пересуватися вулицями групами понад дві особи, крім деяких випадків; дітям віком до 14 років пересуватися вулицями без супроводу дорослих, а дітям віком від 14 до 18 бути на вулиці після 20:00; вживати їжу та напої у парках, скверах, лісопаркових зонах, прибережних смугах; відвідувати заклади, робота яких заборонена під час карантину.
«Вигулювати домашніх тварин на вулицях дозволяється лише на повідках. Особа, яка вигулює домашню тварину, зобов’язана забезпечити мінімальну відстань у 2 метри від своєї тварини до інших тварин та людей, і обмежити час перебування на вулицях з домашньою твариною необхідним для її вигулу», – йдеться в тексті рішення виконкому.
Своєю чергою відвідувачі об’єктів торгівлі та інших закладів, яким дозволено здійснювати обслуговування населення в умовах карантину, зобов’язані дотримуватися встановлених згідно з чинним законодавством та рішеннями органів місцевого самоврядування режиму та правил відвідування цих об’єктів (закладів), зокрема щодо максимально допустимої кількості відвідувачів, мінімально допустимої відстані між відвідувачами, проведення дезінфекції рук, безконтактного температурного скринінгу при вході, наявності засобів індивідуального захисту у відвідувачів, обслуговування в певні години дня лише категорій осіб, які перебувають у зоні особливого ризику, придбання однією особою певних товарів у обмеженій кількості, здійснення перерв для дезінфекції та/чи провітрювання приміщення. Мінімальна відстань між особами у чергах повинна становити 2 метри.
«Суб’єкти господарювання, які здійснюють обслуговування населення в умовах карантину, зобов’язані довести до відома відвідувачів режим та правила роботи об’єкту (закладу) під час карантину шляхом розміщення інформаційних матеріалів на видному місці при вході та на сайтах закладу (у разі наявності), забезпечувати виконання цих режиму та правил, впроваджувати нові форми і методи обслуговування населення, спрямовані на недопущення скупчення людей та обмеження їх контактування між собою (наприклад, замовлення онлайн чи за телефоном), проведення встановлених профілактичних, протиепідемічних, у т. ч. дезінфікуючих, та інших заходів на об’єктах (у закладах), роз’яснювальної роботи серед населення щодо максимального обмеження пересування на вулицях без крайньої потреби», – йдеться в тексті рішення.
Крім того, при виході на вулицю громадяни повинні мати при собі документи, що посвідчують особу, та на вимогу правоохоронців зобов’язані пред’явити ці документи, а також повідомити своє місце проживання та мету, з якою вийшли на вулицю.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Сумській області лабораторно підтвердили 5 випадків зараження коронавірусом. Серед заражених 2 особи, які контактували з померлою від коронавірусу жителькою Конотопа, та двоє мешканців Сум.