У центрі Києва стріляли в чоловіка, звинуваченого у підготовці замаху на Путіна
У Києві на Подолі сталась стрілянина, двоє чоловіків отримали вогнепальні поранення. Одним із учасників інциденту є Адам Осмаєв, – уродженець Чечні, який відсидів у СІЗО два роки і дев’ять місяців за звинуваченням у підготовці замаху на президента РФ Володимира Путіна.
За даними InfoResist, дружина Осмаєва – Аміна Окуєва, відкрила вогонь по нападнику. Їй вдалося поранити кілера.
Стрельба в Киеве: Жертвой оказался Осмаев, обвиняемый в покушении на Путина https://t.co/xr4ikPTb0a pic.twitter.com/YJphPzWIxi
— InfoResist (@InfoResist) 1 червня 2017 р.
У МВС підтвердили, що сьогодні у Києві було поранено Адама Осмаєва. Про це у Facebook написав директор департаменту комунікації МВС Артем Шевченко.
Зокрема, Осмаєв з дружиною Аміною Окуєвою домовилися про інтерв'ю з нібито французьким журналістом Алексом Вернером з Le Monde в Києві на вулиці Кирилівській.
При зустрічі Вернер дістав з коробки пістолет «Глок» і вистрілив в груди Осмаєву. Після цього його дружина з нагородного пістолета марки ПМ чотири рази вистрілила в нападника. Обох поранених доставили в 17-у лікарню.
«Нападник під виглядом іноземного журналіста втерся у довіру, нібито хотів взяти інтерв'ю, наблизився до Осмаєва та Окуєвої, відкрив вогонь з пістолета, поранив Адама. Його дружина з метою самозахисту і відбиття нападу відкрила вогонь у відповідь і тяжко поранила кілера. Зараз обидва із тяжкими вогнепальними пораненнями у лікарні», – написав Шевченко.
Фото Артема Шевченка
Як повідомляє прес-центр поліції Києва, подія сталася на вул. Кирилівській о 16:49. На місці працюють правоохоронці.
Уродженця Чечні Адама Осмаєва затримали 4 лютого 2012 через місяць після вибуху, що стався в одеській квартирі, де він мешкав з двома спільниками. Під час вибуху загинув 26-річний росіянин Руслан Мадай, а також серйозно постраждав 28-річний громадянин Казахстану Ілля П'янзін, якого пізніше також затримали.
Зазначимо, що 27 лютого 2012 Служба безпеки України заявила, що затримання Осмаєва дозволило запобігти замаху на Володимира Путіна, яке готувалося після президентських виборів у Росії. У березні проти Осмаєва і Пьянзіна завели справу про підготовку теракту, після чого Росія зажадала видати ймовірних терористів.
Адвокати Осмаєва оскаржили його екстрадицію в Європейському суді з прав людини, що відтермінувало його висилку в Росію, а у серпні 2014 року Генпрокуратура України скасувала рішення про депортацію Осмаєва.
У листопаді 2014 року Одеський суд виправдав підозрюваного у замаху на Путіна. Після виходу на волю Осмаєв поїхав на Донбас, де очолив батальйон імені Джохара Дудаєва, який воює на стороні українських військових.