У Варшаві встановили пам’ятні таблиці оборонцям від українських націоналістів
Урочисте відкриття меморіальних таблиць відбудеться за декілька днів
При Могилі Невідомого солдата у Варшаві встановили дві нові пам'ятні дошки, присвячені захисникам польських поселень на Волині та в Малопольському. Про це Володимир В'ятрович, директор Українського Інституту національної пам'яті написав на своїй сторінці у Facebook у четвер, 9 листопада.
За його словами, на могилі Невідомого вояка у Варшаві - місці, що його обов'язково відвідують міжнародні делегації - з'явилася таблиця із вшануванням польських вояків, які загинули в боротьбі з УПА. «Серед загиблих на теренах Польщі в боротьбі з українськими повстанцями найбільше було саме представників комуністичної безпеки. То ж тепер в Польщі, на державному рівні вшановуватимуться чекісти, зокрема ті, на руках яких кров польських патріотів», - написав В'ятрович.
Як повідомив TVN Warszawa держсекретар Міністерства національної оборони Польщі Михайло Дворчик, таблички розміщено з ініціативи міністра національної оборони Антоні Мацаревича. Зокрема, вони стосуються солдатів, які захищали місцеву польську громаду від українських націоналістів з ОУН та УПА.
«Таблиці змонтовані з ініціативи міністра оборони Антонія Мацєрєвіча. Йдеться конкретно про солдатів, які захищали місцеве польське населення перед українськими націоналістами з ОУН і УПА. При нагоді варто подякувати депутатові Сейму Томашові Жимковскєму із партії Кукіз’15, який також клопотався про цей пам’ятник», - заявив держсекретар міноборони Польщі Міхал Дворчик у коментарі телеканалу TVN24.
Таблиці встановили на колонах з південної сторони меморіалу. На них викарбувані дати та місця боїв між поляками та УПА і ОУН на Волині, у Малопольському воєводстві і на Східній Люблінщині. Урочисте відкриття меморіальних таблиць відбудеться за декілька днів.
Останній раз пам'ятні таблиці на могилі Невідомого вояка у Варшаві встановлювали 15 серпня 2016 року, у День польського війська. Тоді вшанували дев'ять подій: основні битви і сутички польського підпілля і Армії Крайової (АК) з НКВС, Червоною Армією, Службою безпеки та Польською народною армією, а також відзначили так звану «Серпневу облаву» і загибель останнього бійця АК Йозефа Франчака у 1963 році. Могила Невідомого вояка у Варшаві була відкрита 2 листопада 1926 року. Цього дня до могили поклали рештки невідомого солдата, який загинув під час українсько-польських боїв за Львів у 1918 році.
Нагадаємо, раніше Володимир В'ятрович розкритикував останні заяви міністра МЗС Польщі. Голова УІНП назвав заяви польського міністра спробою «демонізації» українців.