"УДАР" та "Батьківщина" - лідери в окрузі №115
У Львові на виборчому окрузі №115 (Сихівський, частина Личаківського р-ну) партія «УДАР» з рейтингом 29,6% випереджає об’єднану опозицію «Батьківщина», у якої, згідно дослідження Соціологічної групи «Рейтинг», 27,6% голосів виборців.
Результати сформовані на основі відповідей людей, які готові взяти участь у виборах. Таких – 82%.
Підтримку серед сихівчан також має ВО Свобода – 18,2%. Рейтинги інших партій значно нижчі – близько 3% респондентів мають намір віддати свій голос за «Нашу Україну», Партію регіонів або партію «Україна – Вперед!». Інші політичні сили підтримують не більше 1% опитаних. Тих, хто не визначився, – 14,1%, повідомили у прес-службі «Рейтингу».
За останній місяць популярність «УДАРУ» зросла майже на 10%, що дозволило партії захопити лідерські позиції у рейтингу. Популярність ВО «Батьківщина» впала на 6%, та ВО Свобода – на 3%. Суттєвих змін у рейтингах інших партій та кількості «невизначених» не спостерігається.
Найбільша кількість молоді – серед прихильників «УДАРу». Натомість більше половини прихильників «Батьківщини» – особи віком старше 50 років. Серед виборців ВО «Свобода» - старших понад 40%.
Більше половини прихильників «УДАРу» та ВО «Свобода» мають вищу освіту. Серед виборців «Батьківщини» таких третина, а 40% прихильників цієї політичної сили мають середню спеціальну освіту. В електоральному середовищі «Батьківщини» – 2/3 жінки. Серед прихильників «УДАРу» - жінок 56%, у ВО «Свобода» – представників обох статей порівну.
Аудиторія дослідження: населення від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів.
Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (для округу загалом): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 3,5%, для значень близьких до 30% - не більше 3,2%, для значень близьких до 10% - не більше 2,1% Терміни проведення дослідження: 27 вересня – 8 жовтня 2012 р.
Нагадаємо, вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах. Відповідні зміни до закону про вибори народних депутатів прийняла ВРУ 17 листопада 2011 року. «За» закон, розроблений спеціальною комісією Верховної Ради, проголосували 366 депутатів.
30 липня в Україні стартувала передвиборча кампанія виборів Верховної Ради.
За результатами жеребкування щодо включення кандидатур до складу окружкомів лише 19 політичних партій отримали представництво у ОВК. В усіх без винятку 225 окружних виборчих комісіях отримали квоту партії "Молодь до влади", "Русь – єдина", Народно-трудовий союз України, "Братство", Українська партія "Зелена планета".