Україна і бойовики домовились обмінятися полоненими до кінця року
Списки полонених, яких готують на обмін, наразі допрацьовуються
Під час відеоконференції Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі у понеділок, 23 грудня, було досягнуто домовленості між Україною і донбаськими бойовиками про обмін полонених за принципом «всіх встановлених на всіх встановлених». Такий обмін має відбутися до кінця цього року.
«Під час відеоконференції Тристоронньої контактної групи досягнуто домовленості щодо взаємного звільнення утримуваних осіб до кінця року, як це і передбачено підсумками саміту лідерів країн нормандської четвірки в Парижі», – написала у Facebook речниця представника України в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер.
Представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Валерія Лутковська наголосила, що у рамках обміну в Україну повернуться ті, кого не вдалося забрати два роки тому, а також тих, хто перебував у полоні після Іловайська та Дебальцевого.
«Ми зможемо, нарешті, забрати з незаконного тримання під вартою тих наших хлопців, яких не змогли забрати в грудні 2017 року, тих хлопців, які протягом чотирьох років після Іловайська, Дебальцевого перебували в полоні, і які протягом чотирьох років не мали можливості навіть поспілкуватися зі своїми сім’ями», – сказала Лутковська.
Вона додала, що списки на обмін наразі «дошліфовуються» і закликала не маніпулювати інформацією, оскільки за цією процедурою взаємного звільнення – долі людей».
Нагадаємо, 9 грудня на саміті в Парижі лідери країн «нормандської четвірки» – України, Росії, Німеччини і Франції – домовилися про обмін полоненими, який має пройти в кілька етапів. Першим етапом має бути обмін полонених, які утримуються на окупованих частинах Донеччини і Луганщини. Перемовини про такий обмін, які відбулися після саміту, не були успішними.
Пізніше стало відомо, що Україна може отримати від бойовиків кількох військових, журналістів, активістів і просто цивільних жителів. Також ЗМІ повідомляли, що для обміну бойовикам видадуть екс-«беркутівців», обвинувачених у розстрілах під час Революції Гідності.
До слова, під час обміну полоненими між Україною і Росією у форматі «35 на 35» Україна видала Росії українця Володимира Цемаха – ключового свідка у справі збиття малайзійського літака рейсу MH17 над Донбасом влітку 2014 року, внаслідок якого загинули 298 людей.