Україна перейшла на літній час
У неділю, 27 березня, Україна перейшла на літній час - о третій годині ночі стрілки годинників по всій країні були переведені на одну годину вперед.
Зараз перехід на сезонний час здійснюється в 110 країнах світу. Водночас необхідність цього неодмінно викликає запеклі суперечки у суспільстві, оскільки, на думку медиків, збиває біоритми людини і шкодить здоров'ю.
Так, цього року багаторічну традицію вирішили скасувати у Росії - вночі росіяни востаннє перейшли на літній час і восени не переводитимуть стрілки годинників назад, а залишаться жити у літньому часі.
В Україні перехід на зимовий час (тобто переведення годинника на годину назад, чим скасовується літній час) здійснюється в останню неділю жовтня о 4-й годині.
Терміни дії літнього часу в Україні введені відповідно до рекомендацій Європейської економічної комісії ООН для гармонізації відліку часу на території всієї Європи і довколишніх до неї держав.
На думку фахівців, сезонне переведення годинників також сприяє економії ресурсів.
Вперше годинникову стрілку перевели в 1908 році у Великобританії. В той же час, багато держав Азії живуть за єдиним часом. Так, наприклад, не переводять стрілки годинника Японія, Китай, а також Казахстан та Киргизія.
У СРСР переведення годинника було запроваджене з 1 квітня 1981 року постановою уряду.
Як встановили вчені, близько 15% населення країн, де переводиться час, сприймають це переміщення стрілок досить важко. Вчені пояснюють це тим, що біологічний годинник людини не може швидко синхронізуватися з переведенням годинників. У деяких людей можуть виникнути не тільки проблеми зі здоров'ям, але і серйозні психічні розлади.