Українські та європейські дослідники прочитають у Львові лекції про Сихів
З 14 до 22 серпня у Львові відбудеться серія публічних лекцій та дискусій, присвячених Сихову. Організатором такого лекторію став львівський Центр міської історії Центральної та Східної Європи.
Протягом тижня у різних локаціях району відбуватимуться зустрічі із дослідниками та дослідницями з Польщі, Угорщини, Бельгії, Великої Британії та України. Львів'янам розкажуть про те, якими задумувалися та якими стали модерністські райони (зокрема, Сихів), проектовані у 1960-80-их роках в Європі. Окремо лектори звертатимуть увагу на історію та архітектуру Сихова, а також духовне та мистецьке життя району.
«Шість подій у рамках програми «Сихів вечірній» пропонують розпочати дискусію про те, чим живе найбільший житловий масив Львова і у чому він є подібним та відмінним від інших «нових» районів. Програма дозволить по-новому відкрити звичні місця і подумати про їхні змісти та наповнення, адже кожна подія відбуватиметься у новій локації», - зазначають організатори події.
Зустрічі відбуватиметься у різних локаціях. Лекції та дискусії відбудуться українською, польською, англійською мовами із синхронним перекладом. Вхід на усі події - вільний.
Нагадаємо, що нещодавно «Інститут міста» започаткував проект, спрямований на створення стратегії розвитку Сихова.
Програма лекторію «Сихів вечірній»:
14 серпня – лекція «Динамічний ландшафт Сихова». Архітекторка Наталія Мисак розповість про історію району: у 1960-70-их роках Сихів проектували як робітниче поселення з чіткою, наперед спланованою структурою, однак ідеї львівських архітекторів були втілені не повністю. Під час зустрічі дослідниця запропонує разом поміркувати над тим, як змінюється сприйняття цього «ідеального району» у сучасній структурі міста.
Де: кінцева «трамваю на Сихів», конференц-зал Центру міської історії, вул. Академіка Богомольця, 6
15 серпня – лекція «Люблінський житловий кооператив: ініціатива з творення громади». Польська дослідниця Ізабелла Пастушко зверне увагу на досвід найбільшого житлового проекту у Східній Польщі, який визначається високою якістю життя та громадських просторів.
Де: Центр «Джерело» (Львівський міський центр реабілітації “Джерело”, актова зала, просп. Червоної Калини, 86А).
17 серпня – лекція «Інший Сихів: релігійні альтернативи до модерністського бачення». Дослідник з Угорщини Влад Наумеску представить результати власних польових досліджень Сихова – які свідчать про перетворення району на простір, відкритий до різних конфесій.
Де: біля Церкви (актовий зал ТЦ “ІнтерСіті”, просп. Червоної Калини, 62А).
18 серпня – лекція «Зелені масиви: архітектура та містобудування СРСР у пошуках ідеального середовища». Про те, чому озеленення було важливим при плануванні соціалістичних міст розповідатиме дослідниця з Брюсселя Дарія Бочарнікова.
Де: дитяча бібліотека (Дитяча бібліотека-філія №4, вулиця Антоненка-Давидовича, 10).
20 серпня – дискусія «Сихів у мистецтві, Сихів для мистецтва». Чи можна говорити про те, що Сихів є цікавим для мистецького середовища, а його творчі осмислення здатні змінювати цей район? Про це говоритимуть художник Олег Перковський, мистецтвознавиця Наталя Туріна-Маруняк (Львівська національна галерея мистецтв ім. Б. Возницького) і актор Денис Федєшов (театр Domus). Модеруватиме дискусію керівник проекту «Міський медіа архів» Богдан Шумилович (Центр міської історії).
Де: музична школа (актовий зал Львівської дитячої школи мистецтв №5, вул. Хуторівка, 28).
22 серпня – лекція «Новий тип житла: архітектура і повернення до центру». Фінальну лекцію програми проведе завідувач напрямку історії архітектурних та урбаністичних студій Школи мистецтв Глазго Флоріан Урбан. На прикладах Берліна, Копенгагена, Глазго, Роттердама та Відня професор пов’яже сучасне прагнення жити у центрі із розвитком «постіндустріального міста», де важливішим є обмін інформацією, а не промислове виробництво, індивідуальне самовираження, а не масова культура.
Де: Кінотеатр ім. Довженка (просп. Червоної Калини, 81).
Всі заходи розпочинатимуться о 19:00.