Уряд Хорватії очолить євродепутат, який головує у комітеті асоціації Україна-ЄС

СвітЮлія Поліковська, 11 жовтня 20161260
Уряд Хорватії очолить євродепутат, який головує у комітеті асоціації Україна-ЄС
фото PIXSELL
Прем’єром Хорватії стане Андрей Плєнкович

Президент Хорватії Колінда Грабар-Кітарович доручила лідеру консервативного Хорватського демократичного союзу Андрею Плєнковичу сформувати новий уряд країни. Про це повідомив Reuters.

ХДС виграв 61 зі 151 місця в парламенті на дострокових виборах, які відбулися 11 вересня, і уклав коаліційну угоду з невеликою правоцентристською партією «Міст» минулого тижня. Коаліція також має підтримку етнічних меншин, які отримали вісім місць у парламенті.

Плєнковіч тепер має 30 днів, щоб отримати схвалення парламенту щодо нового уряду і повинен швидко знайти спосіб стимулювати помірне зростання економіки приблизно на 2% в цілях управління високим рівнем державного боргу на рівні близько 85% ВВП і безробіття – 13%.

«Я хочу якомога швидше сформувати Кабінет міністрів. Робота майбутнього уряду в першу чергу буде орієнтована на економіку. Зараз ми починаємо серйозну роботу», –  сказав він.

Плєнкович наразі має 91 підпис від депутатів, з додатковою підтримкою не лише з етнічних меншин, але і від інших дрібних партій.

«Плєнкович довів, що він має підтримку більшості депутатів», – заявила президент Хорватії.

Зазначимо, Андрей Плєнкович – хорватський юрист, дипломат і політик. Депутат Європейського парламенту, є головою делегації Європарламенту в парламентському комітеті асоціації ЄС - Україна. Керівник Хорватської демократичної співдружності з 21 червня 2016 року.

Нагадаємо, що в кінці червня парламент Хорватії проголосував за саморозпуск, і відкрив таким чином шлях до дострокових виборів. 16 червня хорватський парламент відправив у відставку прем’єр-міністра країни Тихомира Орешковіча, який перебував при владі менше півроку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук