Уряд навчить кримчан обходити російську цензуру за допомогою віртуальних приватних мереж

Міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш вважає за необхідне почати роботу з навчання мешканців тимчасово окупованого Росією Криму новітнім комп’ютерним технологіям, які дозволяють безпечно обходити цензурні заборони російської влади.

За його словами, у міністерстві будуть створені всі сучасні системи комунікації з жителями півострова, а кримчан навчать, як убезпечити себе від російських спецслужб.

«Ми розуміємо, що маємо навчити кримчан користуватися VPN-сервісами. Це окремий проект, який потрібно реалізовувати з Міністерством інформаційної політики», — зауважив Черниш, якого цитують «Крим.Реалії».

На його думку, питання повернення Криму під контроль України безпосередньо залежить від комунікацій між жителями півострова і материковою частиною країни.

«Потрібно створювати контакти, максимальну зручність для збереження зв’язків із материковою Україною, щоб кримчани зберегли можливість бувати на материковій Україні і бачити тут не міфічну картинку від російських каналів-пропагандистів, а реальне життя», — переконаний міністр.

Перед цим Черниш заявив, що ініціюватиме скасування статусу нерезидентів для кримчан.

Нагадаємо, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб уряд створив 20 квітня. Заступником міністра став екс-голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука.

VPN (Віртуальна приватна мережа, англ. Virtual Private Network) — це логічна мережа, створена поверх інших мереж, на базі загальнодоступних або віртуальних каналів інших мереж в інтернеті. Безпека передавання пакетів через загальнодоступні мережі може реалізуватися за допомогою шифрування, внаслідок чого створюється закритий для сторонніх канал обміну інформацією. VPN дозволяє об'єднати, наприклад, декілька географічно віддалених мереж організації в єдину мережу з використанням для зв'язку між ними непідконтрольних каналів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук