Уряд заборонив брати участь у конкурсі на голову НСЗУ теперішнім її працівникам
Кабінет міністрів оголосив новий конкурс на посаду голови Національної служби здоров'я України (НСЗУ). Відповідне оголошення розміщено на порталі вакансій державної служби в п'ятницю, 22 травня. Документи кандидатів приймаються до 25 травнЯ.
Однією з ключових вимог до кандидатів на посаду голови НСЗУ є досвід роботи на посадах державної служби категорії «А» або «Б» або на посадах не нижче керівників структурних підрозділів в органах місцевого самоврядування або досвід роботи на керівних посадах у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення не менше трьох років. Як зазначає агенція «Інтерфакс-Україна», Така вимога, зокрема, не дає можливості брати участь у конкурсі представникам НСЗУ.
Крім того, у списку вимог – вища освіта не нижче магістра, загальний стаж роботи не менше семи років, вільне володіння українською, а також англійською чи французькою мовами.
В середу, 20 травня, на засіданні уряду міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що за підсумками конкурсу на посаду голови Національної служби здоров'я (НСЗУ) переможця не було визначено. Перед цим троє фіналістів відбувся в січні конкурсу на цю посаду пройшли співбесіду з міністром.
Конкурс на цю посаду відбувся на початку січня 2020 року. За підсумками двох етапів конкурсу найбільшу кількість балів набрали тимчасова виконувачка обов’язків голови НСЗУ Оксана Мовчан, заступник голови НСЗУ Наталія Рябцева і директор департаменту договірної роботи НСЗУ Андрій Віленський.
, який набрав 8,83 бала.
Що таке Національна служба здоров’я України
Національна служба здоров’я України була створена наприкінці 2017 року. Вона відіграє ключову роль у медичній реформі, яка стартувала в 2018 році, коли Міністерство охорони здоров’я очолювала Уляна Супрун. Через НСЗУ здійснюється оплата роботи лікарів і фінансування лікарень за послуги, які вони надали пацієнтам.
Після початку другого етапу медичної реформи, низка лікарень в Україні виявилася недофінансованою, чим обурювалися і медики, і теперішній міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
Відтак нак на другому етапі медреформи без роботи можуть залишитися до семи тисяч лікарів.
Аби змінити ситуацію, Максим Степанов запропонував змінити принцип фінансування лікарень, який є ключовим у медреформі.