«Урядовий кур'єр» помилково опублікував указ про введення воєнного стану на 60 діб

Текст указу передбачає введення воєнного стану з 14:00 26 листопада, не містить жодної згадки про певні регіони, у яких діє особливий режим

СуспільствоАндрій Стець, 27 листопада 201811750
У підтриманому ВРУ тексті указу мова йде про запровадження воєнного стану на 30 діб в 10 областях України

В офіційному виданні влади України «Урядовий кур'єр» у вівторок, 27 листопада, опубліковано указ президента про введення воєнного стану на 60 діб з 14:00 26 листопада. Про це інформує УНН.

При цьому в опублікованому проекті не містить жодної згадки про певні регіони, у яких діє особливий режим.

Скріншот

Зазначимо, що напередодні Верховна Рада вчора схвалила закон 9338 про затвердження указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні».

Його ухваленню передували гострі дискусії, що стосувалися доцільності введення військового стану на всій території України.

У своєму телезверненні президент України Петро Порошенко заявив, що запропонує Верховній Раді ввести воєнний стан на 30 днів, а не на 60, як запропоновано з боку РНБО. Крім того, він додав, що увів у дію рішення РНБО про запровадження воєнного стану з 9:00 28 листопада. Президент наголосив, що не буде вдаватися до обмеження свобод громадян, поки в цьому не буде потреби.

Під час голосування в парламенті текст доопрацьованого законопроекту не було опубліковано і з'явився в картці законопроекту через деякий час. Проект закону передбачає введення воєнного стану в певних регіонах - у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, а також Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії. Документ, який набирає чинності у день офіційної публікації, стверджує президентський указ, згідно з яким воєнний стан вводиться на 30 діб з 14:00 26 листопада. За цей законопроект парламентарі і проголосували.

Зазначимо, згідно з п. 2 ст. 190 регламенту Верховної Ради, «відповідний указ президента України набирає чинності після його затвердження Верховною Радою і негайно оголошується через засоби масової інформації або оприлюднюється в інший спосіб».

Своєю чергою, у Кабміні уже заявили про помилку та підтвердили, що наказ опублікували неправильний. Нині готують офіційне спростування, а завтра обіцяють надрукувати правильний проголосований документ. Про це повідомила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Вияснили. Помилково надруковано, відповідальні будуть притягнуті до дисциплінарної відповідальності. Оголошення про спростування буде надруковано. Цей указ взагалі скасовано. У завтрашньому випуску буде оприлюднено закон і відповідний Указ», - написала вона у коментарях на Facebook.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук