Усі охочі змогли потрапити на екскурсію в пологовий будинок на Мечникова
До теми
Перший міський пологовий будинок Львова влаштував день відкритих дверей. Майбутнім мамам та всім охочим провели екскурсію всіма закутками медзакладу: від приймального відділення до родзалу та післяпологової кімнати. А ще відвідувачі могли познайомитися з акушерами та вирішити, в кого з лікарів народжувати маля.
Перше приміщення, куди потрапляє породілля, ‒ приймальня.
«Коли жінка приходить, головне її привітно зустріти, провести. І як вони вже звідси підуть від нас з хорошим настроєм, так в них вже й буде настрій хороший і на пологах», ‒ розповідає акушерка Олена Гришевич.
Далі жінок ведуть у пологовий зал. Тут показують, як функціонують ліжка, чим вимірюють серцебиття дитині в утробі, куди вперше після народження покладуть малюка. На таку екскурсію прийшли і Анастасія з Дмитром. Їхній малюк має з'явитися на світ вже за пару тижнів.
«Дуже цікаво, дуже пізнавально, дуже допомагає підготуватись морально. Це забирає навіть трохи страх, оця обстановка лікарняна, запах, вже до нього трошки звикаєш і стає трошки легше», ‒ діляться враженнями Анастасія та Дмитро, відвідувачі пологового будинку.
Все до деталей з'ясовували також Ірина з Марією. Жінки саме обирають, де народжувати.
«Я тут ніколи не була, народжувала колись на Вашингтона колись давно, 13 років тому, тому якраз для порівняння прийшла сюди», ‒ каже Ірина, відвідувачка пологового будинку.
«В мене це вперше. Я почула, що буде таке відбуватися по радіо сьогодні і вирішила, звісно, завітати, подивитися, як це виглядає. Тому що бачила лише в інтернеті дуже багато відгуків: і негативних, і позитивних. Наразі те, що я бачу, це тільки позитив», ‒ додала Марія, відвідувачка пологового будинку.
Деякі лікарі провели по кілька екскурсій.
«Найважливіше ‒ все. Тому що жінка дуже сильно боїться. Вона не знає ні де приймальне відділення, як виглядають пологові зали, як це зразу відбувається з дитинкою, в яких позиціях вона має народжувати. Чоловіки питаються, яка в них має бути форма, яке має бути обстеження, як вони повинні себе поводити в пологах», ‒ розповіла Оксана Бонцаревська, завідувачка відділення патології вагітності.
Нині у пологовому будинку можна було потрапити навіть до операційної. Про те, що пологовий ‒ це не лікарня, тут говорять навіть деталі інтер'єру. До прикладу, в операційній ‒ метелики на стелі. Також оглянути можна і кімнату з кювезами, дихальну апаратуру, лампи для фототерапії.
«Це є приміщення, де знаходяться дітки, які потребують медичного спостереження, лікування і догляду. Як правило, це є або передчасно народжені, або діти від жінок, які мали ті чи інші проблеми під час вагітності», ‒ додала Лілія Миронович, завідувачка неонатального догляду.
Такі оглядини у пологовому будинку на Мечнікова проводять раз на два роки, втім акція може стати щорічною.
«Перш за все, щоб люди не мали страху перед пологовим будинком, щоб жінки, їхні родини подивилися, як він оснащений, як функціонує, що в ньому є, поспілкувались з персоналом. Тобто — це ознайомити людей з тими умовами, які ми можемо запропонувати для народження дітей», ‒ пояснила мету події Людмила Шекета, головна лікарка пологового будинку №1.
Загалом пологовий будинок оглянули 400 вагітних жінок із родинами.