В Австралії почали тестування на тваринах вакцини від коронавірусу
Перші результати доклінічних випробувань двох вакцин очікуються у червні
Вчені Національного наукового агентства Австралії почали випробування двох вакцин від коронавірусу Covid-19 у лабораторних умовах, які ВООЗ перевірила та схвалила для випробування на тваринах. Першу розробив Оксфордський університет, другу – американська фармкомпанія Inovio Pharmaceutical.
Як пише BBC, це будуть перші комплексні доклінічні випробування потенційних вакцин від коронавірусу з використанням тварин. Раніше інші вакцини випробовували вже на людях у США, проте вони не проходили етап випробування на тваринах. Науковці говорять, що зазвичай дійти до цього етапу розробки вакцини займає від року до двох, проте рівень глобальної співпраці та її швидкість є безпрецедентними. Загалом у світі є ще, як мінімум, 20 вакцин, які розробляють інші науковці з різних країн.
Вакцина, розроблена Оксфордським університетом, – це векторна вакцина. Вона використовує так званий «дефектний» вірус, щоб ввести білки коронавірусу в організм і викликати реакцію. Білки цього вірусу розмножуватися не можуть, тому відсутній ризик, що людина захворіє.
Вакцина Inovio працює інакше: вона призначеня для кодування певних білків коронавірусу в імунній системі, що спонукатиме клітини організму їх генерувати до того, як імунна система почне на них реагувати.
Вакцини тестуватимуть на тхорах, які – як вже доведено – заражаються коронавірусом так само, як і люди. Перші результати досліджень мають отримати у червні, і, якщо вони будуть успішними, надалі можна буде проводити клінічні випробування в інших лабораторіях. Процес можна було б прискорити, проте експерти попереджають, що регламент все ще вимагає не менш ніж 18 місяців на підтвердження ефективності вакцини.
Нагадаємо, що вакцин від коронавірусу Covid-19 у світі ще не існує.