В Ірані повідомили про арешт автора відео збиття літака МАУ
У той же час журналіст, який опублікував відео в мережі, стверджує, що іранська влада бреше, а автор відео перебуває в безпеці
В Ірані повідомили про арешт людини, яка зняла на відео момент збиття українського літака поблизу Тегерана іранськими військовими зранку 8 січня.
Як пише BBC, їй мають пред'явити звинувачення, пов'язані з національною безпекою.
Йдеться про перше відео катастрофи літака, опубліковане в мережі 9 січня, про яке повідомили, зокрема, Bellingcat, The New York Times та CNN. Першим його опублікував у Twitter іранський журналіст із Лондона Наріман Гаріб. За його словами, автор відео насправді перебуває у безпеці, а в Ірані арештували не ту людину.
«Автор відео, який є героєм, у безпеці. Можу запевнити вас, що Корпус вартових Ісламської революції організовує чергову брехню», – написав він.
I'm getting lots of calls.
— Nariman (@NarimanGharib) 14 січня 2020 р.
They have arrested the WRONG person regarding the #Flight752 In Iran. The person who is a source of the video is SAFE and I can assure you IRGC is orchestrating another lie. They killed 176 passengers on commercial plane. Thats the real story here. https://t.co/X2k0ycwMBD
Зауважимо, що Іран визнав, що збив український літак лише 11 січня. До того про причетність до авіакатастрофи іранських військових заявляли прем'єр-міністри Великої Британії, Канади та Австралії, а також американські ЗМІ з посиланням на Пентагон. Зокрема, 9 січня Джастін Трюдо сказав, що у нього є розвідувальні дані з декількох джерел про те, що Іран випадково збив український літак. Борис Джонсон також сказав, що він володіє «горою інформації» про те, що іранська ракета збила літак МАУ. Того ж дня опублікували й відео ймовірного збиття літака. Натомість в Ірані всі звинуваченння у свій бік називали брехнею.
Додамо, що напередодні в Ірані повідомили про арешт кількох людей «за їхню роль у катастрофі українського літака», проте ні імен, ні точної кількості арештованих не назвали.
Як інформував ZAXID.NET, Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана. На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули.
14 січня Верховна Рада України поклала повну відповідальність за катастрофу українського Boeing 737 авіакомпанії МАУ в Тегерані на владу Ірану.