В РФ чотири станції моніторингу радіації припинили передачу даних після ядерного вибуху
Росія приховує дані про вибух, що стався на військовому полігоні
Чотири станції моніторингу радіації припинили передавати дані після вибуху на військовому полігоні поблизу Сєверодвінська в Російській Федерації. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на виконавчого секретаря Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань Лассіна Зербо.
Відомо, що з 13 серпня передачу даних припинили станції в Білібіно на Чукотці і Залєсово в Алтайському краї.
Станції моніторингу створені для дотримання вимог Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань. Він поки не набув чинності, проте Росія стверджує, що дотримується правил.
Раніше з'явилась інформація, що після вибуху в районі Сєверодвінська станції моніторингу радіації в російських містах Дубні та Кірові припинили передавати дані. Влада РФ пояснила це «проблемами зі зв’язком».
Нагадаємо, 8 серпня на території військового полігону в Архангельській області Росії стався вибух. Пізніше держкорпорація «Росатом» повідомила, що під час події на військовому полігоні загинули п’ятеро працівників ядерного центру в Сарові.
The New York Times з посиланням на американську розвідку поінформувала, що вибух стався під час випробування прототипу міжконтинентальної крилатої ракети з ядерною установкою «Буревісник», яку НАТО позначає як SSC-X-9 Skyfall. Також низка ЗМІ повідомляли, що рівень радіації в районі вибуху був перевищений в 4−16 разів, проте російська влада заявляла, що радіаційний фон в нормі.
Відомо також, що радіоактивна хмара після вибуху на півночі РФ пролітала над Україною з 15 по 18 серпня. Зокрема, йдеться про більшу частину південно-східних регіонів, окупований Росією Крим, а також про частину центральних районів країни.