В Росії суд оштрафував журналіста за фото візитки Яроша
В Росії Петрозаводський міський суд оштрафував на одну тисячу рублів відомого в Карелії журналіста Вадима Штепу за розміщення в соцмережі «ВКонтакте» символіки «Правого сектора», якого в РФ визнано екстремістською організацією, пише ТАСС.
На одній з фото була розміщена візитка лідера «Правого Сектора» Дмитра Яроша.
«Визнати Штепу Вадима винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.20.3 КоАП РФ і призначити покарання у вигляді штрафу в розмірі тисячі рублів», – сказала суддя Вікторія Полякова.
За словами представника Центру з протидії екстремізму регіонального МВС Росії, в серпні було зафіксовано, що журналіст розмістив на своїй сторінці в соцмережі символіку «Правого сектора».
Як сказав Штепа, повернувшись з України, де перебував у відрядженні для спостереження за виборами, він почав ділитися своїми враженнями в інтернеті. Зокрема, опублікував на своїй сторінці прапор «Правого сектора», а також фото візитки Яроша.
«Це, напевно, моя помилка, але я робив це не з метою пропаганди, а з інформаційними цілями... На даний момент всі видалено», – сказав журналіст.
Представник МВС РФ нагадав, що «Правий сектор» внесений у федеральний список заборонених в Росії організацій.
«Будь-яке демонстрування (символіки – ред.) або пропаганда цих організацій є незаконним на території Росії», – зазначив він.
У свою чергу журналіст повідомив, що не планує оскаржувати рішення суду.