В центрі Львова змінюють дорожній рух задля зведення новобудови
На вулиці Чайковського у Львові організували двосторонній рух. У вівторок, 26 січня, там почепили відповідні дорожні знаки, та, схоже, трохи поспішили. Простояли вони там недовго, бо вже сьогодні вранці від знаку в кінці вулиці Чайковського лишився тільки слід між плитками.
У Галицькій адміністрації пояснюють, що він був самовільно встановлений, тож його демонтували.
«Не узгоджений був. Буде в них погодження – будуть усі дозвільні документи. Встановлять і будуть працювати», – пояснив заступник голови Галицької РА Андрій Зозуля.
Однак місцеві мешканці помітили ще декілька дублюючих дороговказів. З’явилися два пішохідні переходи, із зворотного боку яких додаткові знаки «прохід заборонений». Це спантеличило не лише водіїв.
«Поставили знак посеред тротуару. Це не нормально. Є пішохідний перехід на кутах», – каже львів’янин пан Андрій.
Майстри ж, які працюють під 31 номером, не на камеру розповідають, що будинок на розі Чайковського і Стефаника готують до розбудови. Відтак, і знаки тут розставили, щоб відгородити майбутній будмайданчик. Паркан мав би зайняти тротуар та клаптик проїжджої частини.
«Не знаю коли, але маємо зносити. А що на місці того будинку буде? Теж будинок, але новий», – розповідають будівельники.
Пані Лариса мешкає у прилеглому будинку. Разом із сусідами занепокоєна будівельними роботами під боком: через весь будинок з’явилася тріщина. Про новобудову під боком дізналася вже в інтернеті. Неофіційна візуалізація нової п'ятиповерхівки потрапила у мережу. Сучасна будівля в старій частині міста, певна жінка, не найкраще вплине на їхній старий будинок.
«Приходила комісія буквально на днях, яка знимкувала ті тріщини, які існують навіть після нещодавнього ремонту. Тобто, навіть коли проїжджає по цій вулиці машина грузова, у нас рухаються меблі», – каже пані Лариса, мешканка будинку на вулиці Стефаника, 17.
Головний архітектор міста пояснив, що нежитлова будівля, хоч і розташована у історичному ареалі міста, та не є пам'яткою архітектури. Його власники отримали усі містобудівні обмеження на реконструкцію двоповерхової будівлі. Тож підготовчі роботи почалися без порушень.
«Була проведена містобудівельна рада і в принципі отримала схвальні відгуки від спілки архітекторів. Якщо вони мають декларацію, то я не сумніваюсь, що там воно має бути в правовому полі», – розповідає головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.
Якщо ж частина вулиці Чайковського таки буде двосторонньою, то вочевидь по Стефаника обмежать рух транспорту. Дорожники наразі не оприлюднили нової схеми руху.