В Україні немає недоукомплектованих військових частин, – Муженко
Інформація про недоукомплектування або недооснащення бойових частин в українській армії не відповідає дійсності, заявив начальник Генерального штабу Збройних сил України (ЗСУ) Віктор Муженко.
«Кількість військових частин на сьогодні оптимальна для реагування на наявні загрози. Прораховані чисельність і склад першого і другого ешелонів, оперативних резервів. Стосовно кількості бригад. Дійсно, кількість бригад у бойовому складі збільшена більш ніж удвічі. У два з половиною раза збільшили кількість артилерійських бригад, вони мають необхідне озброєння, техніку. 90% частин, що вирушають у зону бойових дій, належним чином укомплектовані. Передбачена можливість подальшого необхідного доукомплектування. Інформація про недоукомплектування або недооснащення бойових частин не відповідає дійсності», – сказав він в інтерв’ю газеті «Дзеркало тижня. Україна».
Начальник Генштабу зазначив, що «до того моменту, як мобілізовані потрапляють у військові частини, вони набувають необхідних знань і навичок використання й експлуатації техніки в навчальних центрах. Ті, хто свого часу проходив строкову військову службу, ці знання і навички відновлюють».
За словами Муженка, «звичайно, хотілося б, щоб техніка була сучасною, і щоб її було набагато більше. Ми розуміємо наявні в державі проблеми, зокрема, проблеми оборонного комплексу. Вони обумовлені, крім іншого, щонайменше 20-річним періодом руйнування Збройних сил і, відповідно, невеликими замовленнями військової техніки, озброєнь, непостачаннями перспективних зразків від провідних підприємств концерну «Укроборонпром». Проте техніку відновлює не лише «Укроборонпром», але й ремонтні частини і підрозділи Збройних сил. Частота поломок техніки залежить не лише від рівня фахівців, а й від терміну її служби. У нас є на озброєнні техніка, якій по 30-40 років, а в деяких випадках навіть більше».
Муженко зазначив: «Заяви про те, що 95% поломок техніки пов’язані з експлуатацією техніки, не відповідають дійсності, це однозначно. Трапляється, що техніка виходить з ладу з вини військовослужбовців, що експлуатують її, але це не має масового характеру, статистика цього не підтверджує. Навпаки, після четвертої хвилі мобілізації рівень грамотності в експлуатації озброєнь і військової техніки завдяки зміні підходів до навчального процесу підвищився. Минулого року на початку активних бойових дій траплялося, що техніку виводили з ладу навіть спеціально, свідомо. Щоб не вийти в призначений термін, не доїхати, не потрапити в зону проведення активних операцій. Це питання психологічної підготовки, готовності та навчання особового складу».
Як повідомляв ZAXID.NET, Муженко визнав, що у перші хвилі мобілізації в зону АТО відправляли недосвідчених бійців.