В Україні почав діяти новий закон про державну службу

1 травня набув чинності новий закон «Про державну службу», який дає старт реформі системи державного управління.

Закон визначає засади забезпечення професійної, політично неупередженої, орієнтованої на громадян державної служби, а також рівного доступу громадян до неї.

За законом, вступ на усі посади державної служби відтепер відбуватиметься лише за конкурсом на основі особистих якостей та досягнень кандидатів на посади, виключаються будь-які корупційні механізми при вступі та проходженні державної служби.

Також встановлюється прозора модель оплати праці, розроблена з урахуванням європейського досвіду.

Крім того, запроваджується компетентнісна модель управління людськими ресурсами, оцінювання результатів роботи державних службовців, їх кар’єрна мотивація, підвищуються кваліфікаційні вимоги.

Також запроваджується посада секретаря міністерства. Це буде державний службовець вищої категорії, який здійснюватиме управління кадрами, управління міністерством і допомагатиме міністру в його роботі.

Дія закону поширюється на державних службовців, зокрема, секретаріату Кабінету міністрів; міністерств та інших центральних органів виконавчої влади; місцевих державних адміністрацій; органів прокуратури; органів військового управління; закордонних дипломатичних установ України.

Дія закону не поширюється на президента; голову Адміністрації президента та його заступників, членів Кабінету міністрів, перших заступників та заступників міністрів; народних депутатів і депутатів місцевих рад.

Заступник голови Адміністрації президента Дмитро Шимків заявляв, що ухвалення закону про держслужбу було однією з вимог для отримання Україною макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро від Євросоюзу, зазначає УНІАН.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла цей закон 10 грудня, а президент підписав його 31 грудня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук