В Україні помер найстарший з майстрів петриківського розпису
Цей вид розпису належить до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО
На 96-му році життя помер найстарший із майстрів петриківського розпису Василь Соколенко. Про це повідомило ТСН з посиланням на інформацію від близьких художника.
Майстер прославився завдяки ідеї перенести орнаменти квіток із паперу та стін на дерев’яну основу. Саме так петриківський розпис набув нове життя. Соколенко був одним із засновників фабрики петриківського розпису «Дружба» на Дніпропетровщині 1961 року.
«Починаючи з 70 року, він започаткував на фабриці розписані вироби на чистому дереві на різьбленій основі. Це були ложки, коряки, корячки… Фабрика тоді стала безумовним лідером завдяки цій новинці. Нині ми розвиваємо цей напрямок в умовах новітнього підприємства, яке стало власністю народних майстрів», – раніше розповідав «Радіо Свободі» учень майстра Андрій Пікуш.
Фабрика виробляла 60 різних видів речей домашнього побуту по технології петриківського розпису художника: тарелі, шкатулки, вази, писанки, та навіть швейну продукцію та товари для немовлят.
Василь Соколенко відкрив у Петриківці місцевий музей 2010 року. В експозиції – твори самого Соколенка та роботи його колег, які він дбайливо збирав усе життя.
Василь Соколенко в музеї петриківського розпису
Нагадаємо, це декоративне народне малярство сформувалося на Дніпропетровщині у селищі Петриківка, звідки і походить назва техніки. Сам розпис пов'язують з козацтвом, але до нашого дня дійшли окремі речі із розписом XVIII століття. У 2013 році розпис внесли до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.