В Україні суди виправдовують лише 0,2% звинувачених, - адвокат
В Україні суди виправдовують лише 0,2% звинувачених, повідомив на прес-конференції у Львівському прес-клубі адвокат Олег Мицик. При цьому в європейських правових державах, за його словами, показник виправдання звинувачених у судах іноді сягає аж 30%.
Як наголосив Олег Мицик, посилаючись на дані, опубліковані в Інтернеті, навіть у 1937 році, в час діяльності «трійок», кількість виправдальних вироків була значно вищою і становила 10%.
Водночас адвокат пояснив, що на сьогодні в Україні для суддів не існує відповідальності за відсутність виправдальних вироків, і у той же час їм «не вистачає духу» виправдовувати людей, які опиняються на лаві підсудних.
Також присутній на прес-конференції голова Харківської правозахисної групи Євген Захаров пояснив, що на сьогодні критерієм оцінки діяльності нових суддів першої інстанції є кількість їхніх рішень, що згодом скасовуються у другій інстанції. Відтак, за його словами, молоді судді віддають перевагу жорсткішим рішенням, аби лише уникнути скасування вироку після апеляції з боку прокуратури.
Адвокат Олег Мицик вказав також на те, що навіть у тому випадку, коли суддя розуміє, що підсудний не є винних, він воліє визнати його винним і визначити для нього найбільш м’яку міру покарання, аніж виправдати. Водночас правник наголосив, що працівники прокуратури майже ніколи не відмовляються від своїх звинувачень під час розгляду справ у суді.
Окрім того, коментуючи можливість вирішення проблеми катування в міліції і «вибивання» зізнань за допомогою запровадження суду присяжних, адвокат зазначив: «Одна з проблем в нашій державі – що в нас люди наперед налаштовані на засудження людини. Дуже складно буде, на відміну від Заходу, шукати отих 12 присяжних, які… Розумієте, кожна мама, яка має дівчинку, завжди буде засуджувати мужчину, який там доторкнувся до дівчини. Це – складне питання, в нас суспільство треба спочатку готувати до цього».
Як інформував ZAXID.NET, на тій же прес-конференції співголова ХПГ Євген Захаров повідомив, що за перші 6 місяців 2011 року в Україні в міліції загинуло вже 26 осіб.