В українській зовнішньополітичній багатовекторності настає криза, - політолог
В українській політиці багатовекторності наприкінці 2010 року почали виявлятися перші кризові тенденції, вважає голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
"У грудні (2010 року – ред.) виявилися перші кризові тенденції у політиці багатовекторності", - сказав він на прес-конференції в понеділок у Києві, інформує Інтерфакс-Україна.
На думку політолога, ця кризова тенденція, зокрема, виявилася у ситуації з представником України на церемонії вручення Нобелівської премії представнику Китаю. "Як догодити Китаю, з яким Україна хоче розвивати відносини, а з іншого боку тримати лінію на інтеграцію ЄС", - сказав він.
Він також наголосив, що криза багатовекторності зовнішньої політики також виявилася в ситуації довкола висловлювання прем'єр-міністра Російської Федерації Володимира Путіна про те, що Росія і без України перемогла у Великій Вітчизняній війні. "Українська зовнішня політика мала якось прореагувати. Але як прореагувати, якщо на сьогодні це головний зовнішньоекономічний партнер (Росія – ред.)?", - зазначив В. Фесенко. На думку політолога, представникам української влади і представникам зовнішньополітичного відомства України дуже важко в такій ситуації обрати тональність поведінки.
За словами В. Фесенка, також не прореагували представники української влади на закриття української бібліотеки в Москві. "Важко тримати баланс - зберегти честь держави та підтримувати дружні відносини зі своїм стратегічним партнером", - зазначив В. Фесенко.