Верховна Рада дала згоду на зняття депутатської недоторканості, затримання та арешт Бакуліна
Екс-голові «Нафтогазу» Євгену Бакуліну інкримінують участь в афері з «вишками Бойка»
Верховна Рада надала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата від «Опозиційного блоку» Євгена Бакуліна. Про це пише «Інтерфакс-Україна»
За те, щоб дозволити притягнути нардепа до кримінальної відповідальності, виступили 274 народних депутатів.
Дали згоду на його затримання 252 депутатів, арешт - 240 народних обранців.
Нагадаємо, 16 лютого генеральний прокурор Юрій Луценко зробив у Раду подання на Бакуліна в рамках розслідування афери із закупівлею «вишок Бойка» за завищеною вартістю.
Бакуліна підозрюють заволодінні коштами НАК «Нафтогаз Україна» шляхом зловживання службовим становищем; у складанні і видачі завідомо неправдивих офіційних документів; вчиненні фінансової операції із коштами, одержаними внаслідок порушення, що передувало відмиванню доходів.
За словами Луценка, Бакулін уже кілька років перебуває за межами України. Генпрокуратура пропонує йому угоду зі слідством. Якщо Бакулін дасть свідчення проти злочинної групи колишнього президента Віктора Януковича, а також заплатить компенсацію до держбюджету, йому пом'якшать покарання.
Євген Бакулін очолював «Нафтогаз України» у 2010–2014 роках. У березні 2014 року чиновника затримали за підозрою в розкраданні коштів в особливо великих розмірах. 25 квітня Печерський суд Києва відпустив Бакуліна під заставу в 10 млн грн, а пізніше він зумів обратися до Верховної Ради.
Влітку 2017 року Луценко повідомив, що Бакуліна притягнуть до відповідальності на підставі свідчень Олександра Кацуби, його заступника по «Нафтогазу».
У 2011 році держпідприємство «Чорноморнафтогаз» придбало через посередників дві глибоководні бурові платформи по 400 млн доларів за кожну, у той час як норвезька фірма Ferncliff заявляла, що продала їх за 220 млн доларів.
Юрій Бойко, який зараз очолює фракцію «Опозиційний блок» у Раді, займав посаду міністра енергетики у 2011 році, і за його прізвищем бурові платформи охрестили «вишками Бойка». Однак у травні 2017 року Генпрокуратура заявила, що слідство не встановило причетності Бойка до закупівлі плавучих бурових установок за завищеною ціною.
Наразі обидві вишки перебувають у власності Росії.