Верховна Рада прийняла антидискримінаційну поправку, необхідну для безвізового режиму
Сьогодні, 12 листопада, після перерви депутати у Верховній Раді вчетверте голосувалм за прийняття антидискримінаційної поправки до Кодексу законів про працю. «За» прийняття цієї норми проголосувало 234 народних депутатів.
Варто зазначити, що депутати внесли правку до Кодексу 1971 року, який втратить чинність через місяць, оскільки 5 листопада ВРУ проголосувала у першому читанні за нову редакцію кодексу. На наступній сесії парламенту заплановано розгляд цього документу у другому читанні та вцілому.
Як інфрмував ZAXID.NET, до перерви депутати тричі не змогли набрати 226 голосів для прийнятя цієї норми.
«Сімейні цінності для нас є основними і жодних одностатевих шлюбів в Україні і бути не може. Це моя позиція і позиція більшості фракцій українського парламенту», - заявив голова ВРУ Володимир Гройсман після голосування.
Нагадаємо, у вівторок, 10 листопада ВРУ проголосувала за усі законопроекти, які входять до так званого «безвізового пакету» - переліку законів прийняття яких вимагав від України Євросоюз для скасування віз.
Однак депутати тоді провалили голосування за антидискримінаційну поправку.
Законопроектом №3442 забороняється будь-яка дискримінація у сфері праці, зокрема пряме чи непряме обмеження прав працівників залежно від раси, статі, політичних, релігійних та інших переконань, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, віку, стану здоров'я, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного і майнового стану, місця проживання, участі у страйку, звернення або наміру звернутися до суду або інші органи за захистом своїх прав, за мовними або іншими ознаками, не пов'язаним з характером роботи або умовами її виконання.
Прийняти цю поправку Раду цього тижня Раду закликав президент України Петро Порошенко та вісім країн ЄС.