Верховна Рада встановила кримінальну відповідальність за схиляння до самогубства
Під дію закону потрапила діяльність так званих «груп смерті» в Інтернеті
Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за сприяння вчиненню самогубства)». За ухвалення відповідного законопроекту №4088 в цілому проголосували 229 депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє «Укрінформ».
Парламентарі затвердили нову редакцію ст. 120 КК України. Відповідно до рішення Ради, «доведення особи до самогубства або до замаху на самогубство, що є наслідком жорстокого з нею поводження, шантажу, систематичного приниження її людської гідності або систематичного протиправного примусу до дій, що суперечать її волі, схиляння до самогубства, а також інших дій, що сприяють вчиненню самогубства, - карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк».
У висновку науково-експертного управляння Ради зазначається, що зміни до статті 120 КК на даний час є актуальними, адже із появою та розвитком всесвітньої мережі Інтернет виникли нові способи вчинення не лише злочинів проти власності (крадіжки, шахрайства тощо), а й доведення до самогубства. Зокрема, в Україні значних обертів набрали самогубства підлітків, яких спонукали до цього у так званих «групах смерті» у соціальних мережах.
Також експерти парламенту наголошують, що доведення до самогубства, яке вчиняється без застосування примусу, шантажу, приниження та інших способів, передбачених у статті 120 КК (наприклад, шляхом систематичного схиляння особи до суїциду), до цього не визнавалося кримінально караним діянням. «Отже, більшість випадків самогубств, вчинених підлітками, які є членами так званих «груп смерті», взагалі не мають жодної кримінально-правової оцінки», - наголошується у висновку експертів.
Нагадаємо, МОЗ планує створити національну телефонну гарячу лінію для емоційної підтримки українців та запобігання можливим самогубствам. Проект матиме назву «Лінія життя. Україна». Його очолив Піт Шмігель, міжнародний експерт і колишній генеральний директор громадської організації LifelineAustralia – гарячої лінії, яка щороку надавала емоційну підтримку понад 1 млн австралійців.
До слова, Україна є однією із 25-ти країн світу з найвищими показниками суїцидів. Показники України є одними із найвищих у Європі. Військовий конфлікт на Сході країни посилює емоційну кризу.