Верховний суд визнав незаконним звільнення підозрюваного у державній зраді судді
Колишній суддя Валерій Чорнобук, який 2014 року в Криму перекинувся на бік Росії, згодом працевлаштувався суддею у Дніпрі
Верховний суд України ухвалив рішення про скасування постанови Верховної Ради про звільнення Валерія Чорнобука з посади судді Апеляційного суду Дніпропетровської області через порушення присяги.
Рішення суду датоване 28 листопада, у цей час Чорнобуку вже обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою за звинуваченням у державній зраді, пише «Громадське».
Про своє поновлення на посаді Валерій Чорнобук заявляв також 5 грудня під час засідання Київського апеляційного суду, що розглядав скаргу на обрання запобіжного заходу.
Оновлено. Додано інформацію. Згодом у прес-службі Верховного суду повідомили, що рішення суду щодо Чорнобука не є підставою для поновлення його на посаді.
«Це рішення є черговим у низці рішень Верховного Суду про скасування з причин процедурних порушень постанов ВРУ, прийнятих на позачерговому засіданні 29 вересня 2016 року, під час якого було звільнено 29 суддів», — зазначили в прес-службі.
Згідно з повідомленням, суд ухвалив рішення на користь підозрюваного у держзраді, оскільки Верховна Рада звільнила його з порушенням процедури. Зокрема, Чорнобука вчасно не попередили про пленарне засідання, на якому мали голосувати за його усунення з посади. Крім того, суд поставив під сумнів кількість голосів нардепів, які того дня проголосували за рішення про звільнення Чорнобука.
«Відповідно до наявних у справі відомостей з офіційного веб-сайту ВРУ щодо електронної реєстрації та результатів поіменного голосування від 29 вересня 2016 року, того дня зареєструвалися 264 народні депутати України, тоді як участь у голосуванні взяло 278 народних депутатів», — наголосили у прес-службі Верховного суду.
Після дослідження цих фактів суд вирішив визнати рішення парламенту про звільнення Чорнобука незаконним.
Постанова Верховного суду України щодо Валерія Чорнобука вже оприлюднена в Єдиному реєстрі судових рішень.
Як писав ZAXID.NET, 3 листопада у Києві затримали екс-голову Апеляційного суду Криму Валерія Чорнобука, якого підозрюють у державній зраді. У липні цього року українські правоохоронці оголосили його в розшук.
Генеральний прокурор Юрій Луценко заявляв, що затриманому вручили підозру у вчиненні правопорушення за статтею 111 КК (державна зрада). За словами генпрокурора, Чорнобук здійснював підривну діяльність, зокрема допомагав перейти кримським судам на здійснення правосуддя за законодавством Росії.
За версією слідства, під час операції Росії з анексії півострова, Чорнобук співпрацював з окупаційною владою. Зокрема, 24 березня 2014 року він привселюдно закликав суддів вивчати законодавство РФ та отримувати російські паспорти.
Сам Чорнобук відкинув звинувачення у державній зраді. Він заявив, що коли залишився працювати суддею в окупованому Криму, то присяги не порушив. «Ми складали присягу не президенту, ми складали присягу не народу. Ми складали «присягу судді», вона так називається. Тому жоден суддя, який залишився працювати в Апеляційному суді, у місцевих судах Республіки Крим, не порушує присяги судді України. Це як клятва Гіппократа ‒ яка різниця, в якій країні», ‒ повідомив він в інтерв'ю кримському «Центру журналістських розслідувань».