Вигідні доставки з України за кордон для рідних з TravelPost
Доставка посилок з-за кордону сьогодні актуальна, як ніколи раніше. Документи, побутова техніка, ліки, одяг та просто найрізноманітніші смаколики – це лише невеликий перелік того, що кожного дня перетинає кордон у різних напрямках в поштових посилках. Тепер, із появою TravelPost, міжнародна доставка стала ще зручнішою. Відправнику достатньо завантажити мобільний додаток, зареєструватися та обрати мандрівника, який зможе доставити посилку у потрібне місце та у потрібний час. Це дуже схоже на BlaBlaCar, тільки для посилок.
Про те, як з’явилася ідея створення мобільного додатка TravelPost, чим він зручний для кожного з нас та які у нього переваги, розповідає маркетинг-менеджер компанії Олександр Полонський.
ЯК З’ЯВИЛАСЯ ІДЕЯ СТВОРЕННЯ ДОДАТКА TRAVELPOST?
Сервіс працює в Україні з 7 травня 2018 року і зараз налічується вже більше 60 тис. зареєстрованих користувачів. Зараз TravelPost став одним із каналів перевезення пакунків та посилок, наприклад, з Польщі до України і навпаки, між заробітчанами та їхніми друзями, рідними і знайомими.
«Історія створення TravelPost не є таємницею. У нашого засновника Ярослава Львовича є товариш, який займається агробізнесом в Україні та закордоном. Одного разу йому треба було терміново передати на лабораторні досліди у Австрію 100 грамів зерна. Виявилося, що жодна велика служба доставки не може цього зробити, бо в них є таке правило, вони не приймають органіку. Отож, він шукав, хто б зміг це доставити і допоміг йому у цьому один хороший знайомий, який летів у Відень, та взяв з собою посилку. Ми зрозуміли що це круто, мати можливість передавати посилки мандрівниками. Ось так ця ідея і виникла», – каже Олександр Полонський.
ЯК ПРАЦЮЄ ДОДАТОК ТА В ЧОМУ ЙОГО ОСОБЛИВОСТІ?
За словами маркетинг-менеджера компанії, TravelPost працює як маркет-плейс. Користуватись ним дуже просто. Спершу потрібно завантажити додаток на свій смартфон. Якщо вам треба щось переслати, наприклад, з Варшави чи Кракова у Львів або зі Львова в Рим чи Берлін, ви заходите в мобільний додаток TravelPost, натискаєте кнопку «Хочу надіслати» і заповнюєте невеличку анкету про свою посилку: що у ній, яка її орієнтовна вага, габарити, звідки і куди її треба доставити та до якої дати. Ціну відправлення на сьогодні визначає відправник. Наразі вартість доставки в середньому становить від 100 до 200 гривень. Максимальна вартість доставки, наприклад, документів, сягала 300 гривень. Доставка чогось більш габаритного, як валіза з речами, може обійтися у 700 гривень. Були навіть випадки, коли люди давали згоду безкоштовно перевезти посилку.
ЩО МОЖНА НАДСИЛАТИ У ПОСИЛЦІ?
За час роботи додатка TravelPost користувачі надсилали найрізноманітніші речі. Проте, чи варто спробувати надіслати валізу з грошима або останню версію Айфона, це виключно ваш вибір:). Але документи, одяг, ліки, побутову техніку, смаколики, сувеніри та інші особисті речі можна надсилати без проблем. Вже зараз TravelPost допомагає людям доставляти посилки навіть на інші континенти. Так, однією з перших посилок, яку було доставлено через TravelPost був дрон (квадрокоптер) з Нью-Йорка до Києва. Його доставка коштувала лише 25 доларів.
«Якщо брати до уваги те, що ми працюємо як дошка оголошень, то ми не регламентуємо, що можна надсилати, а що не можна. Це регламентує закон України та закони держав, куди посилка прямує. Що не заборонене законом – теоретично люди можуть доставляти», – розповідає Олександр Полонський.
ЯКІ Є РИЗИКИ ПІД ЧАС НАДСИЛАННЯ ПОСИЛКИ?
За час роботи сервісу у TravelPost є понад 300 закритих кейсів. Доведеним є той факт, що посилка виїхала з пункту «А» до пункту «Б», вона доїхала і все було нормально. Але всі випадки успішної доставки неможливо відстежити, адже українці часто не закривають відправлення у правильний спосіб у самому додатку. Проте, не було жодного випадку, коли хтось сказав, що його посилку не доставили або що у ній щось було не те. Навіть засновник додатку Ярослав Львович, коли кудись їде, то завжди публікує оголошення, що може перевезти посилку. До того ж, у додатку є рейтинг користувачів. Тож ви завжди можете обрати надійного перевізника.
З ЧИМ ПОВ'ЯЗАНА АКТИВНІТЬ СЕРВІСУ У ЛЬВОВІ ТА ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ
Багато львів'ян та жителів Західної України працюють або мають друзів та родичів за кордоном. Особливо в Польщі, Чехії, Італії, Іспанії, Португалії, Німеччині. Очевидно, що всі люди підтримують зв'язок зі своїми близькими людьми мають потребу надсилати один одному посилки та пакунки. З допомогою TravelPost це можна дешево і швидко зробити, знайшовши мандрівника в потрібному вам напрямку, це як BlaBlaСar тільки для посилок.
ЯКІ ПОДАЛЬШІ ПЛАНИ З РОЗВИТКУ TRAVELPOST?
На початку жовтня цього року у Львові відбулася IT Arena. TravelPost брав там участь у конкурсі пітчів, де взяв приз глядацьких симпатій. Це був вибір людей. Вже у листопаді цього року додаток буде представлений у Лісабоні на міжнародному веб-саміті. Крім того, незабаром роботу сервісу буде зосереджено не лише в Україні, а й на території інших країн.
«Наприкінці цього року ми плануємо заявити про себе у Польщі. Тобто, щоб сервісом активно користувалися не лише українці, але і поляки. Це тому, що необхідність щось передавати є не тільки в українців. Тож ми плануємо об’єднати ці два близькі народи у нашому додатку. Розраховуємо, що наступного року додаток матиме не менш ніж 500 тис. користувачів. Вже сьогодні TravelPost покриває США, Канаду, всю Західну Європу та інші країни, але наше головне завдання – створити максимальну концентрацію людей на напрямках, тож зараз ми сконцентрувалися на Україні та Польщі», – ділиться планами маркетинг-менеджер TravelPost.
Додаток можна завантажити за посиланнями TravelPost для IOS та TravelPost для Android.
Автор Тарас Проційло