Вірменія заявила, що турецький винищувач збив її військовий літак
Туреччина й Азербайджан усі звинувачення заперечують
Міністерство оборони Вірменії у вівторок, 29 вересня, повідомило про те, що турецький винищувач F-16 збив їхній Су-25 внаслідок чого пілот вірменського винищувача загинув.
Як інформує Українська служба ВВС, за словами речниці Міноборони Вірменії Шушан Степанян, турецький винищувач летів з аеродрому в місті Гянджа, Азербайджан. Він начебто прикривав дії азербайджанської авіації та безпілотників.
Раніше прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявляв, що турецькі винищувачі виконують бойові завдання в небі над Карабахом на стороні Азербайджану.
Водночас голова департаменту комунікацій президента Туреччини заперечив ці повідомлення Вірменії.
Азербайджан тим часом повідомив, що на його озброєнні немає винищувачів F-16 і що наразі країна взагалі не використовує авіацію. Міністерство оборони Азербайджану назвало повідомлення про знищення літака «фантазією вірменської пропаганди».
У вівторок очільник МЗС Туреччини заявляв, що його країна готова підтримати Азербайджан як дипломатично, «так і на полі бою».
Що відбувається між Вірменією та Азербайджаном
Військовий конфлікт між Вірменією й Азербайджаном триває вже понад 30 років. Регіон, значна частина жителів якого вірмени, в радянські часи входив до Азербайджанської РСР.
Азербайджан на початку 1990-х років втратив контроль над територією Нагірного Карабаху та семи районів у результаті конфлікту.
Нагірно-Карабаська республіка або республіка Арцах була створена після референдуму в 1991 році. Однак Азербайджан не визнає незалежності Нагірного Карабаху та вважає, що ця територія була окупована Вірменією.
Карта конфлікту у Нагірному Карабаху
Зранку 27 вересня на кордоні Азербайджану і Вірменії, у регіоні Нагірного Карабаху, відновилися бойові дії. Сторони звинувачують один одного в провокації конфлікту.
Наразі є загиблі й поранені серед цивільних і військових з обох сторін. У Вірменії, деяких регіонах Азербайджану та невизнаній Нагірно-Карабаській республіці оголосили воєнний стан. ЄС, Україна, НАТО та Росія закликають припинити військові дії.