Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила конкурс на посади в Антикорупційний суд
Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) оголосила конкурс на вакантні посади суддів в Антикорупційному суді. Про це повідомило «Громадське».
Подання документів триватиме з 8 серпня по 14 вересня.
Загалом планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.
ВККС вже отримала 610 заявок кандидатів. Утім той, хто не реєструвався, все одно зможе подавати документи. За словами голови кваліфікаційної палати Станіслава Щотки, така кількість заяв свідчить про високий рівень довіри до комісії.
У Вищому антикорупційному суді також буде орган, який допомагатиме у відборі суддів — це Громадська рада міжнародних експертів. До неї входитиме шість осіб, які перевірятимуть доброчесність, професійні навички кандидатів.
Після ВККС розгляд документів претендентів відбудеться у Вищу раду правосуддя, а потім — до президента, який призначатиме суддів.
Зауважимо, що створення Антикорупційного суду — одна з основних вимог західних кредиторів. Але воно тривалий час блокувалося, представники влади пропонували замість окремого суду створити палату в наявній системі. Восени 2017 року риторика влади змінилася, і в грудні президент Петро Порошенко вніс законопроект у Раду.
7 червня 2018 року Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд, 14 червня він набув чинності.
Як пише «Юридична газета», відповідно до проекту закону, суддею Вищого антикорупційного суду, суддею Антикорупційної палати може бути призначений громадянин України, не молодший від 30 та не старший за 65 років, який має вищу юридичну освіту, є компетентним, доброчесним та володіє державною мовою, а також відповідає одній з таких вимог:
має стаж роботи на посаді судді не менше ніж 10 років;
має науковий ступінь у сфері права, стаж наукової роботи у сфері права щонайменше 10 років;
має досвід професійної діяльності адвоката щодо здійснення представництва в суді та/або захисту від кримінального обвинувачення щонайменше 10 років;
має стаж професійної діяльності на посаді прокурора 10 років;
має сукупний стаж (досвід) роботи (професійної діяльності), відповідно до вимог, визначених п. 1-4 цієї частини, щонайменше 10 років.
Таким чином, на посаду судді Вищого антикорупційного суду, згідно з положеннями проекту закону, може претендуватиме суддя із суду загальної юрисдикції.