ВРУ передала всі підслідні справи чиновників-корупціонерів Вищому антикорупційному суду

Рада підтримала поправку МВФ для роботи Антикорупційного суду

Верховна Рада України постановила передати всі підслідні справи Вищому антикорупційному суду після початку його роботи. За прийняття законопроекту №7441 проголосували 254 депутати при мінімально необхідних 226. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Законопроектом передбачається, що всі судові справи стосовно підозрюваних у корупції чиновників, що розглядаються в судах першої інстанції та апеляційній, передаються до Вищого антикорупційного суду після створення останнього. Ухвалення цієї поправки вимагав МВФ.

Як зазначив доповідач з цього питання народний депутат Сергій Алєксєєв, порівняно з редакцією першого читання вилучено положення щодо врахування при розділі справ у судах, місцезнаходженням яких є декілька населених пунктів, розташування робочих місць судів у відповідних населених пунктах.

Крім цього, вилучено по всьому тексту положення редакції першого читання, яким пропонувалась ліквідація територіальних управлінь Державної судової адміністрації України.

Також вилучено положення редакції першого читання, яким пропонували зміни до регулювання роботи Громадської ради доброчесності.

І вилучено положення редакції першого читання щодо встановлення можливого притягнення до дисциплінарної відповідальності як судді голову суду, заступника голови суду за невиконання рішення Вищої ради правосуддя. Справа в тому, що коли голова суду або його заступник виконують адміністративну функцію, це робота не пов'язана із вчиненням цією особою безпосередньо правосуддя.

«Також з метою підвищення та якісного покращення процедури проведення спеціальної перевірки, що дасть можливість не розтягувати в часі майбутні конкурси, враховано пропозиції щодо уточнення документів, які підлягають для участі у доборі кандидата на посаду судді, а також уточнення повноваження ВККС», – додав доповідач.

Зауважимо, що створення Антикорупційного суду - одна з основних вимог західних кредиторів. Але воно тривалий час блокувалося, представники влади пропонували замість окремого суду створити палату в наявній системі. Восени 2017 року риторика влади змінилася, і в грудні президент Петро Порошенко вніс законопроект у Раду.

7 червня 2018 року Рада прийняла закон про Антикорупційний суд, 14 червня він набув чинності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук