Вища рада правосуддя на своєму першому засіданні відсторонила від роботи суддю Ємельянова
У четвер, 12 січня, Вища рада правосуддя (ВРП) на своєму першому після утворення засіданні відсторонила суддю Вищого господарського суду Артура Ємельянова від виконання обов’язків строком на 2 місяці.
«Вища рада юстиції вирішила клопотання заступника генпрокурора задовольнити. Тимчасово відсторонити Ємельянова від здійснення правосуддя строком на 2 місяці до 12 березня 2017 року», – йдеться у рішенні.
Заступник генпрокурора своє клопотання мотивував тим, що Ємельянов вже три місяці перебуває в статусі підозрюваного, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».
У поданні заступника генпрокурора йдеться, що кримінальне провадження щодо зазначеного громадянина Генпрокуратура розслідує з 2013 року.
Сам присутній на засіданні ВРП Ємельянов заявив про неправомірність дій Генпрокуратури. «У прокуратури до мене претензії в зв'язку з роботою на адміністративній посаді. Немає претензій до роботи як судді», – сказав він, підкресливши, що вважає неправомірним клопотання про відсторонення його від виконання обов'язків судді.
Артур Ємельянов підозрюється в тиску на суддів низки господарських судів, які він раніше очолював. Як з’ясувала програма «Наші гроші. Досудилися», в тексті підозри стверджується, що Ємельянов вимагав від підлеглих суддів прийняття потрібних рішень у низці господарських справ. А саме:
– переконував суддю Господарського суду м. Києва задовольнити позов ТОВ «БМК Планета-Міст» про визнання недійсним купівлі-продажу цінних паперів;
– намагався вплинути на того ж суддю у справі за позовом прокуратури м. Києва в інтересах держави щодо скасування рішень про передачу земельної ділянки ТОВ «Славутич». За даними слідства, Ємельянов вимагав від судді залишити позов без розгляду або відмовити по суті у зв’язку з його необґрунтованістю;
– вимагав відкласти розгляд, припинити та зупинити провадження у справі за позовом до АТ «БТА Банк» (Казахстан) про стягнення 168 млн грн заборгованості;
– надавав вказівку прийняти рішення про задоволення позову ТОВ «Лук Авіа Ойл» про визнання недійсним рішення Антимонопольного комітету;
– здійснював тиск на суддю, що розглядала низку позовів прокуратури про розірвання договорів про надання права на експлуатацію фіксованих місць паркування з приватниками (ТОВ «Сонар ТМ», ТОВ «Рент Інвест», ФОП Сусла В. В., ФОП Ковальова С. Е.).
В електронній декларації за 2015 рік суддя Ємельянов вказав еквівалент 10 000 000 грн готівки при річній зарплаті 226 000 грн.
При цьому Ємельянов вважає, що має реальні шанси перемогти у конкурсі на посаду судді Верховного Суду, попри кримінальне провадження проти нього, зазначила «Українська правда».
Нагадаємо, Судова реформа передбачає ліквідація Верховного Суду України та створення замість нього Верховного Суду. Конкурс на перші 120 посад суддів нового ВС вже розпочався.
5 січня 2017 року набув чинності закон про Вищу раду правосуддя, в рамках якого Вища рада юстиції була реорганізована у Вищу раду правосуддя.