Військовий комісар Львівщини підтвердив, що призовників чекають перевірки на кордоні
План весняного призову на Львівщині поки виконали на 63%
Львівська область виконала планове завдання з весняного призову на 63%, і має можливість виконати його в повному обсязі. Про це у середу, 3 травня, повідомив львівський обласний військовий комісар Олександр Тіщенко.
Він повідомив, що погано виконується завдання з призову у Львові, зокрема у Сихівському, Галицькому і Франківському районах. Також погано виконують завдання у Старосамбірському і Пустомитівському районах області.
За словами Олександра Тіщенка, призов на строкову службу здійснюється до Нацгвардії та Сухопутних військ ЗСУ. Призовників відправлятимуть на бойове злагодження, яке триватиме 2-3 місяці, а потім на службу у військові частини.
«Відслужити півтора року-рік нема нічого страшного. Умови для строковиків створені, і повірте, вони набагато кращі, ніж були колись. У зону АТО не відправляють. Служать, якщо не в області, то найдалі – у Києві», – зазначив військовий комісар.
За його словами, військовозобов’язані громадяни забувають, що у десятиденний термін з дня оголошення призову мають з’являтися до військових комісаріатів. Тому їхнім працівникам доводиться розшукувати таких громадян, щоб вручити повістки.
«Якщо військовозобов’язаний у десятиденний термін не з’явився до комісаріату, на нього заводиться справа, що він у розшуку. Їх розшукують, де зловлять, там і вручають повістки. Ніде у законодавстві не прописано, де саме вручати повістки. Якщо поблизу кордону, – у цьому немає нічого незаконного», – сказав Олександр Тіщенко.
Він додав, що поблизу з одним з пунктів пропуску Львівщини таки планують встановити спеціальний пост, де перевірятимуть чоловіків, віком від 18 до 27 років, і виявлятимуть тих, хто ухиляється від строкової служби.
«Поки що цей експеримент в області не проводиться, треба ще домовитися із прикордонниками», – уточнив він ZAXID.NET.
За даними львівського обласного військового комісара, торік на Львівщині було порушено 25 кримінальних справ за ухилення від військової служби. У квітні 2017 року на досудове розслідування у поліцію передали 18 таких справ.
Нагадаємо, раніше начальник Львівського прикордонного загону Сергій Мельник повідомив, що перед пунктом пропуску «Шегині» може бути запроваджений експеримент, коли представники військкоматів виявлятимуть потенційних призовників.