Влада почала реагувати на те, що відбувається в Інтернеті, - Леся Оробець
Народний депутат, активний користувач соціальних мереж Леся Оробець переконана, що влада почала звертати увагу на те, що відбувається в Інтернеті.
«Якщо раніше це було місце для тусовки вибраних, інтелектуалів, як колись були розмови на кухні, то зараз, оскільки кількість активних Інтернет-користувачів росте, роль соціальних медіа теж зростає як альтернативного майданчика», - наголосила Леся Оробець в інтерв’ю виданню Vlaskor.net.
За її словами, звичайно, є спроби якось налагодити свою роботу з соцмедіа. «Біда в тому, що методи підбирають не найкращі. Скажімо, залякування, викликання на допит блогерів ні до чого хорошого не призведуть. Будь-яке залякування дає лише зворотній ефект. Все одно друзі, френди розмістять інформацію, знатимуть», - наголосила Леся Оробець.
«Єдиний адекватний спосіб, як я бачу, це у відкритому суспільстві, коли влада сама йде у соцмедіа, сама співпрацює, бо завдяки соцмедіа можна дуже швидко і ефективно знаходити болючі точки і їх залагоджувати. Через Інтернет зараз успішно збирається донорська допомога. Вирішуються болісні теми, над якими роками билися правозахисники, через Інтернет можна привернути увагу традиційних медіа, що для рішення багатьох конфліктів є критичним. Тобто, якщо це показали по телевізору, то набагато більше шансів, що ця проблема буде вирішена. Як на мене, владі варто не йти шляхом Єгипту чи Китаю, фізично перекриваючи доступ до мережі чи лякаючи інакомислячих. Варто йти шляхом цивілізованих країн, коли політики і державні мужі ідуть в Інтернет, коли вони приймають скарги і звернення, які надходять через Інтернет, коли вони реагують на це, самі відповідають за свої дії і розуміють, що Інтернет не можна взяти в рабство, з ним треба співпрацювати. Це зона апріорі вільна. Інтернет неможливо контролювати так, як традиційні ЗМІ», - пояснила Леся Оробець.