Влада заявила про відсутність небезпеки через потрапляння отрутохімікатів у річку Рось
Загроз для питного водопостачання міст, які беруть воду з Росі, теж немає, стверджує Гройсман
Серед препаратів, які потрапили до річки Рось під час ДТП, інсектицидів не було, стверджує перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко.
«Станом на восьму ранку понеділка в результаті забору води на межі Вінницької та Київської областей не зафіксовано концентрацій небезпечних речовин, які перевищують гранично допустиму норму. Це речовини другого-третього класу небезпеки, після використання деяких з них на полях можна працювати вже через день або на третій день», – заявив Гижко в понеділок, 10 червня, на брифінгу, повідомила агенція «Укрінформ».
За його словами, інформація про те, що до річки Рось потрапив небезпечний інсектицид «Нурал-В», не підтвердилася.
За інформацією Вінницької ОДА, перевищення фунгіцидів та гербіцидів, які опинились у річці, зафіксовано лише у місці їх потрапляння у річку. Цю зону позначили обмежувальними стрічками, щоб убезпечити людей і свійських тварин.
Мешканців населеного пункту також забезпечили привозною питною водою. Загибелі представників тамтешньої фауни, як про це стверджувалося напередодні, наразі не зафіксовано.
Як повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман з посиланням на інформацію Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС, загрози для питного водопостачання через потрапляння в Рось отрутохімікатів немає.
«Щойно отримав інформацію від Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС. Наразі небезпеки для питного водопостачання міст, які здійснюють водозабезпечення з річки Рось, немає. Міські водоканали можуть працювати у штатному режимі», – написав Гройсман у Twitter.
Як повідомляв ZAXID.NET, 9 червня близько 5 години у селі Збаржівка Погребищенського району Вінницької області вантажний мікроавтобус Mercedes Bens Sprinter з’їхав у ставок, перекинувся та загорівся. Вогонь пошкодив каністри з пестицидами та стимуляторами росту для сільгоспрослин, близько 800 літрів цих речовин потрапили у ставок, а згодом у річку Рось.
Поліція Вінницької області повідомляла, що хімікати, які потрапили до притоки річки Рось, були вкрадені з сільгосппідприємств Вінниччини.
З 23:00 неділі, 9 червня, припинили роботу Білоцерківської насосно-фільтрувальної станції, яка забезпечує водою Білу Церкву Київської області, в якій проживає 209 тисяч мешканців та Умань Черкаської області, де проживає 84 тисячі мешканців. Зранку 10 червня стало відомо, що в Умані запасу води вистачить на три доби, а у Білій Церкві – на одну добу.