«Вночі була спроба блокувати вивіз львівського сміття до Києва», – Садовий
До теми
-
Сміттєва блокада Львова.
Лише 3 із 600 полігонів в області приймають відходи зі Львова ZAXID.NET - Київ погодився утилізовувати сміття зі Львова ZAXID.NET
- Андрій Садовий просить львів’ян максимально сортувати сміття ZAXID.NET
- Вивезти сміття з проблемних майданчиків у Львові обіцяють до кінця дня ZAXID.NET
Міський голова Львова Андрій Садовий прокоментував ситуацію щодо вивезення сміття зі Львова. За його словами, уже кілька днів сміття вивозять частково до Києва. Але цієї ночі була спроба блокувати майданчик на вул. Городоцькій, де сміття перевантажують з малих на великі машини.
«На вул. Городоцькій відбувається перевантаження сміття. Ми зараз возимо сміття до Києва. Львів далі перебуває у сміттєвій блокаді. Нам блокують вивезення сміття на полігони, які є в межах області, а їх є більше 600, нам заблокували вивезення сміття в Луцьк, Житомир. Дякую пану Кличку, громаді Києва, яка протягнула руку допомоги», – цитує Андрія Садового прес-служба Львівської міськради.
Мер Львова визнав, що вивозити сміття до Києва для Львова складно, бо це велика відстань, але через блокування сміттєвозів по області доводиться. Однак «вночі пробували блокувати вивіз сміття до Києва. Розумію, що хтось взяв підряд – завалити місто. Це не виходить, то люди йдуть на крайні методи», – зазначив Андрій Садовий.
«Думаю, що ситуація з підпалом у Львові дуже сильно стряхнула всі міста у нашій державі. В будь-яку секунду таку ситуацію можна створити для будь-якого міста нашої держави. В нас є 6400 полігонів в Україні. Фактично, всі вони у дуже складній ситуації. Держава ніколи на це уваги не звертала. Якщо говорити про питання сміття, думаю, дуже великі суми держава повинна знаходити, а держава стоїть збоку і спостерігає, як міста будуть справлятись. З політичної точки зору також це використовується як метод тиску», – додав Андрій Садовий.
Незначний обсяг сміття зі Львова вивозять також на полігони Львівщини. «Це буквально 2-3 полігони. Не буду озвучувати, бо одразу йдуть блокування», – розповів міський голова.
Відтак він додав: «Тиск триває, але ті цілі, які були поставлені – завалити Львів сміттям – не вдались. Львів прибирається, хоча є складності. Близько 8% контейнерних майданчиків не ідеально прибираються. Якщо, наприклад, на ранок не встигли вивезти сміття, то вивозять до кінця дня. Оперативний штаб працює у цілодобовому режимі. Два рази на день збирається інформація – зранку і ввечері, перевізники працюють у посиленому режимі».
Водночас Андрій Садовий запевнив, що жодних змін тарифів для населення не планується і не обговорюють у мерії.
Стосовно проекту рекультивації Грибовицького сміттєзвалища, то мер Львова зазначив: «Співпраця між банком, між міністерством у нормальному режимі. Ми є великі оптимісти. Орієнтуємось, що на кінець цього року певні об’єми робіт можна буде почати. Ми почнемо їх, зокрема, з коштів місцевого бюджету. Йдеться насамперед про рекультивацію наявного полігону. Зараз робоча група, куди входять представники трьох інститутів, базовий інститут «Гірхімпром», робить коригування проекту. Найближчим часом цей відкоригований проект рекультивації буде представлений для громадськості, для обговорення. Важливо, щоб це робилось максимально публічно».
Зазначив Андрій Садовий і щодо критичної ситуації з ТПВ у Жовківському, Городоцькому, Кам’янко-Бузькому та Пустомитівському районах області. «Дуже багато мешканців сміття привозять і складають на львівській майданчики. Я би хотів, щоб обласна влада долучилась. Якщо в області 600 полігонів, то кожен полігон міг би по 1-2 машини приймати. Проблем жодних нема. Ми ж даємо зобов’язання, що потім такий самий обсяг ТПВ готові забрати для нашого нового полігону, бо це нам буде потрібно», – розповів міський голова Львова.