ВРУ запропонували ухвалити закони про скасування недоторканності та про президента
Проект закону про ліквідацію депутатського імунітету можуть розглянути вже цього тижня
Керівництво Верховної Ради запропонувало розглянути законопроект про зняття недоторканності з народних депутатів цього тижня, а також ухвалити закон «Про президента», інформує «Українська правда».
Першу пропозицію озвучили під час погоджувальної ради голова парламенту Андрій Парубій та його перша заступниця Ірина Геращенко. «Перший блок після закону про мову – я буду рекомендувати, щоб був блок законів безпекових», – зазначив Андрій Парубій.
«Також я буду пропонувати щоб ми могли розглянути в четвер, після блоку безпеки, блок питань по реформі парламенту… Закон про тимчасові слідчі комісії, закон про кількість комітетів, закон про розподіл комітетів», – додав він.
«Я вважаю, нам необхідно розглянути закон про недоторканність, який сьогодні перебуває у Верховній Раді. Я теж вважаю, що ми повинні його невідкладно розглянути», – сказав спікер.
У свою чергу, Ірина Геращенко з цього приводу сказала: «Я наполягаю, щоб ми допомогли новій команді (Володимира Зеленського – ред.), яка тільки озвучила, що вони збираються знімати депутатську недоторканність, – і проголосували за це вже в четвер. Цей закон прийнятий вже і повернувся з Конституційного Суду».
А віце-спікерка Оксана Сироїд закликала також ухвалити закон про президента. «Сьогодні в Україні є 89 законів, якими президенту надані неконституційні повноваження… Сьогодні немає жодної ефективної процедури відповідальності для президента, включаючи імпічмент, але не виключно з імпічментом. Як наслідок саме ця відповідальність і свавілля стають причиною провалу і неуспіху кожного президента», – сказала вона.
«Тому, напевно, час ухвалити закон про президента. Закон, який не буде обмежувати владу президента – вона визначена Конституцію, а який поверне гаранта Конституції в русло самої Конституції. А крім того, закон, який захистить майбутнього президента – хто би ним не був – від впливу олігархів і дасть йому інструменти відповідальності», – заявила Сироїд.
На її думку, цей закон може «зробити будь-якого президента успішним». «Я сподіваюся на підтримку цього закону і нинішнім президентом, і майбутнім», – додала вона.
До слова, 3 червня 2019 року – остання дата проведення інавгурації нового президента України, яким обрали Володимира Зеленського. Штаб переможця можливою датою інавгурації називає 28 травня.