Як працюють українські розвідники на підступах до Бахмута
Поліцейські перекваліфікувались на розвідку та знищують окупантів
Інші блоги автора
- Дійшов пішки із Бєлгорода у Харків, щоб воювати за Україну 8 лист, 12:33
- У ворога нічого подібного на озброєнні немає 18 жовт, 11:24
- Як військові долають наслідки травми через мистецтво 11 жовт, 13:47
На відео, що опублікував проект «Український Свідок», підступ до фортеці Бахмут. Тут серед інших працює підрозділ патрульної поліції, що займається розвідкою.
Спочатку він називався «аеророзвідкою», проте після низки боїв та взяття в полон кількох росіян разом з технікою, рота називається просто розвідкою.
«Аеророзвідка, що має трофейний БТР та виганяє російських солдатів з українських посадок, це нелогічно», – розповідає Василь Коряк, який має позивний Танцор. Він є командиром батальйону патрульної поліції Білої Церкви. 24 лютого 2022 року Танцор зустрів саме у такому званні.
Чоловік був мобілізований на фронт у 2015 році. На його бойовому рахунку – Волноваха, Новотроїцьке, Докучаєвськ. Це так званий сектор «М», себто маріупольський напрямок. Також чоловік воював під Донецьком.
Після демобілізації у 2016 році півроку відпочивав, а у 2017 пішов у патрульну поліцію.
Чоловік має будинок під Києвом. У лютому він хотів захищати Україну на київському напрямку.
«Російські солдати майже дійшли до мого будинку, їм залишалось всього 6 км», – розповідає Танцор. «На початку вторгнення евакуація з Києва відбувалась по одеській трасі, як і зброя з військами. Мій батальйон якраз обслуговує цю ділянку (напрямок Білої Церкви)».
Після одеського напрямку його підрозділ опинився в Миколаєві, потім – у Харківській області. Тепер Танцор та його побратими захищають Бахмут.
У своїй розповіді чоловік акцентував на Лиманському котлі, в створенні якого він теж брав участь. «Орки, яких ми брали в полон, м'яко кажучи, були здивовані, коли дізнавались, що ми патрульна поліція», – розповідає він.
Підрозділ показав виконання бойової задачі – відстежування позицій ворога дроном. Побачивши невелике скупчення живої сили ворога, один з військових каже: «На цих бомжів витрачати «Гради»? Та не». Тому підрозділ розвідки шукає щось більш вагоме – ствольну артилерію та міномети. При цьому один дрон розвідує, а інший корегує. Після знаходження цілі розвідники передають координати та місце переміщення ворожої техніки артилерії й ті починають відпрацьовувати.
Підрозділ має у своїй роботі певні успіхи. «Це знищення зброї – мінометів, АГС (автоматичний станковий гранатомет радянського зразка, який є на озброєнні російської армії), іншої техніки, а також живої сили противника», – розповідає командир групи розвідки Андрій Міщук. «Сьогодні дронщики – це очі», – каже він. «Без них артилерія майже безсила».
На відео можна побачити ураження живої сили російської армії. Військові коментують попадання – одному орку відірвало шолом, двом іншим – упало за спину, себто під зад.
Розвідники зізнаються, що не всі коптери повертаються з бойової задачі: деякі з них літають декілька місяців, а є такі, що забрати вже неможливо. «Коптер – це просто засіб ведення розвідки», — розповідає Танцор. «Коли гине людина, то це набагато гірше».