Європейська спільнота привітала звільнення Надії Савченко з російського полону
Представники європейського співтовариства привітали зі звільненням з російського полону народного депутата України, члена української делегації в ПАРЄ Надію Савченко.
Зокрема, президент Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт привітав Надію Савченко із звільненням і заявив, що чекає її у Стразбурзі на сесії ПАРЄ.
«Звільнення члена ПАРЄ Надії Савченко є чудовою новиною. Я вітаю і Росію, і Україну, які зробили це можливим, і я з нетерпінням чекаю можливості привітати її в Страсбурзі найближчим часом – можливо навіть на наступній сесії в червні, якщо здоров'я їй дозволить», - йдеться у заяві Аграмунта на сайті асамблеї.
«Я сподіваюся, що обидві сторони тепер можуть спиратися на добру волю, яка зробила це можливим, з тим щоб домогтися подальшого прогресу в реалізації мінських домовленостей», - додав Аграмунт.
Привітала Савченко зі звільненням та поверненням до України також високий представник ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики Федеріка Могеріні.
Про це вона написала у своєму мікроблозі Twitter.
Nadiya #Savchenko is free and back in #Ukraine. Long awaited good news, that the EU celebrates together with her country.
— Federica Mogherini (@FedericaMog) 25 травня 2016 р.
«Надія Савченко вільна і повернулася до України. Довгоочікувана новина, ЄС святкує разом з її (Савченко – ред.) країною», - написала Могеріні.
Голова МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр висловив надію, що звільнення Надії Савченко сприятиме зміцненню довіри між Україною і Росією.
«Я щасливий і радий, що українська льотчиця Надія Савченко звільнена і нарешті повернулася до своєї родини в Україну. Це хороша новина, для якої ми довго працювали і яку нам довелося довго чекати», - йдеться у його заяві на сайті німецького дипломатичного відомства.
«Я бажаю пані Савченко швидкого покращення здоров’я. Наші думки з нею та її родиною. Я сподіваюся, що обмін, який відбувся сьогодні, сприятиме зміцненню довіри між Україною і Росією, і тим самим дасть позитивний імпульс Мінському процесу», - зазначив Штайнмаєр.
Президент Європарламенту Мартін Шульц заявив, що звільнення Савченко є хорошим сигналом для України.
We have been waiting for Nadiya #Savchenko freedom for a long time. A good signal and news today for her family, friends and whole #Ukraine
— Martin Schulz (@MartinSchulz) 25 травня 2016 р.
«Ми тривалий час чекали на свободу Надії Савченко. Хороший сигнал і хороші новини для її родини, друзів і всієї України», - написав він у Twitter.
Як пишуть «Українські Новини», генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд розраховує на позитивні зміни після звільнення Надії Савченко.
«Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд сказав про звільнення Надії Савченко, що це був хороший розвиток з гуманітарної точки зору, але, звичайно, і тому, що Надія Савченко є членом Парламентської асамблеї Ради Європи», - йдеться в повідомленні прес-служби Ради Європи.
Прокоментував звільнення української льотчиці Надії Савченко генсек НАТО Йєнс Столтенберг.
Happy to see Nadiya #Savchenko is free at last and safely home. Good news for her family and for #Ukraine! pic.twitter.com/nw91CfYNgb
— Jens Stoltenberg (@jensstoltenberg) 25 травня 2016 р.
«Радий бачити, що Надя Савченко нарешті вільна і благополучно повернулася додому. Хороші новини для її сім'ї і для України», - написав він у Тwitter.
Як інформував ZAXID.NET, сьогодні українська льотчиця і народний депутат Надія Савченко повернулася до України. Її обміняли на засуджених в Україні російських військових Олександра Александрова і Євгена Єрофєєва.