Ющенко стурбований Медвєдєвим
Президент України Віктор Ющенко провів зустріч із Надзвичайними і Повноважними послами держав Великої Сімки. Говорячи про позицію України щодо російсько-грузинського конфлікту, Президент підкреслив: міжнародній спільноті "необхідно зробити все можливе, щоб знайти політичний формат миротворчого вирішення" цього питання. Він також відзначив стурбованість української сторони пасивним втягуванням України у цей конфлікт через використання у ньому Чорноморського флоту, що базується в Севастополі, - повідомили ZAXID.NET в прес-службі Глави держави..
"Нас серйозно турбує, що сьогодні не виписаний механізм, який убезпечував би Україну від такого роду відносин", - сказав В.Ющенко, додавши: саме тому Україна докладатиме усіх зусиль, щоб провести відповідні переговори з Росією, зокрема щодо встановлення регламентів пересування російських військових підрозділів територією України.
Президент також наголосив, що Україна й надалі хоче бачити свої відносини з Росією "рівноправними та взаємовигідними", такими, якими вони мають бути у стратегічних партнерів. "Не є нашою метою ескалація напруженості", - відзначив він. На жаль, констатував В. Ющенко, така позиція не завжди "знаходить розуміння у наших російських партнерів". "Скажу відверто: нас непокоїть нещодавнє введення в обіг Президентом Росії поняття регіонів привілейованих інтересів Російської Федерації. Звичайно, ми не сприймаємо ту інформаційну кампанію, яка не є дружньою по відношенню до України. Думаю, це не відповідає духу наших добросусідських відносин", - сказав Президент.
Президент особливо наголосив на незмінності стратегічного зовнішньополітичного курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію. За словами Президента, в цьому контексті для України надзвичайно важливим є отримати систему міжнародних гарантій своєї територіальної цілісності та суверенітету. "Це можливо лише в одному випадку - інтеграції України до Північноатлантичного договору, а на початку - приєднання до ПДЧ", - наголосив Глава держави. Він звернувся до послів Великої Сімки з проханням проінформувати керівництво своїх держав про незмінність позиції України у цьому питанні. Україна розраховує на підтримку держав Великої Сімки під час його розгляду на найближчому саміті Україна - ЄС у Франції та грудневому засіданні міністрів закордонних справ НАТО.