З 2014 року 50 генералів ЗСУ отримали ці звання завдяки бойовому досвіду
До теми
Майже всі генерали Збройних Сил України, які отримали це звання з початку російської агресії у 2014 році, мають бойовий досвід. Про це в інтерв'ю «Радіо Свобода» повідомив начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко.
«З 2014-го року в нас було присвоєно 50 генеральських звань. Із них практично всі отримали ті офіцери, які вже мали бойовий досвід. Сьогодні основною вимогою просування по службі, призначення, особливо на основні командні посади, для таких військовослужбовців є саме наявність бойового досвіду, того досвіду, який ми здобули у війні 2014-2017 років і продовжуємо здобувати у 2018 році», - сказав він.
На переконання начальника Генштабу, військовослужбовці ЗСУ є «найбільшими патріотами». Віктор Муженко констатував, що в період 2014-2017 років в українській армії відбулися значні зміни у всіх сферах діяльності.
«Це той період, коли кардинально змінилося і ставлення, і підходи до процесів навчання, до процесів планування, до процесів управління загалом. Так, наприклад, у період із 2014-го по 2017 рік включно в нас уже більше ніж у два рази помінялися командири батальйонів, більше ніж у два рази помінялися командири бригад. Командири бригад, які були у 2014 році, зараз уже командувачі оперативних командувань. Деякі з них уже зараз на посадах заступників командувачів видів ЗСУ», - зазначив він.
Начальник Генштабу додав, що для навчання натовським стандартам в основному також відбирають українських офіцерів з бойовим досвідом. «Це в основному ті офіцери – на 98%, які пройшли через участь в АТО, які мають бойовий досвід, які мають перспективу застосування знань. І коли ми відбираємо офіцерів, то ми відразу розбираємося з тим, а яка ж перспектива просування по службі даного офіцера, по якому напрямку», – заявив Муженко.
Раніше при відборі на навчання натовським стандартам були «серйозні проблеми». «Те, що стосується системи відбору, то дійсно були проблеми серйозні, були і суб’єктивні підходи до відбору цих офіцерів», – сказав Муженко.
За словами начальника Генерального штабу, цю систему змінили. «Ми відібрали понад 250 офіцерів. 90% з них – це офіцери тактичної ланки – від бригади і до взводу. І з них 90% пройшли курс навчання англійської мови. Створена така матриця. Це один із етапів підготовки офіцера. Він оволодіває певним рівнем мови. Після цього проходить відповідну підготовку. Має необхідний досвід проходження служби. І ми його відправляємо на курси чи для навчання у вищі військово-навчальні заклади інших країн. І останні два роки за таким принципом здійснюється підбір і відправка офіцерів», – зазначив Муженко.
Нагадаємо, раніше Віктор Муженко заявив, що ЗСУ до кінця цього року отримають танки «Оплот» і новітні протитанкові комплекси.