За понищений фасад власника приміщення в будинку на вул. Левицького наразі не оштрафували
Власник приміщень погодився відновити понищений фасад, а розмір штрафу буде визначено на наступному засіданні комісії
У середу, 20 березня, відбулося засідання адміністративної комісії, яка була створена при виконавчому комітеті ЛМР задля реагування на порушення законодавства про охорону історичної спадщини. На засіданні розглянули 11 протоколів, які були складені на фізичних осіб. Зокрема адміністративна комісія розглянула порушення в будинку на вул. К. Левицького, 10. Власник приміщень погодився відновити понищений фасад. Про це повідомили у прес-службі ЛМР.
«Минулого тижня у будинку на вул. К. Левицького, 10 були проведені незаконні роботи — пробито дверний отвір на місці вікна. На місце події була викликана поліція, представники інспекції ДАБК у м. Львові. Будівельні роботи вдалось призупинити. На наступний день після інциденту ми провели зустріч з власником приміщень. Власник попередньо погоджується на відновлення зруйнованого фасаду історичної будівлі до попереднього стану», — повідомив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку, голова комісії.
Присутній на засіданні комісії власник приміщень розповів, що з 15 лютого 2019 року приміщення в будинку на вул. К. Левицького, 10 він здав в оренду. За умовами укладеного договору орендареві заборонялося проводити будь-які ремонтні роботи в приміщені. Пробиття дверного отвору на місці вікна орендар провів без відома власника. Тому власник погоджується на відновлення зруйнованого фасаду. Також він наголосив на важливості проведення комплексних робіт із відновлення цілого будинку.
Власник стверджує, що орендар пробив двері на місці вікна самовільно
Розгляд справи по цьому об’єкту перенесли на наступне засідання. За цей час власник спільно з управлінням охорони історичного середовища мають напрацювати дорожню карту по відновленню будівлі. Також наступного засідання буде розглянуто і розмір штрафу за вчинене порушення.
Також за вчинені порушення (заміна дерев’яних вікон/дверей на пластикові та ін.) по 10 протоколах комісія наклала максимальні штрафи в розмірі 1700 грн. Штраф мають сплатити власники 3-ох квартир в будинку на вул. Гребінки, 5, власники 5-ти квартир у будинку на вул. Гнатюка, 20/22, та власники квартир в будинку на вул. Чупринки, 68 та вул. Стрийській, 76. Власники цих квартир провели заміну дерев’яних вікон/дверей на пластикові у своїх помешканнях.
Також комісія розглянула порушення, які були вчинені на об’єктах культурної спадщини в будинках на вул. К. Левицького, 10, вул. Свєнціцького, 16 (вілла «Люсія») та вул. Вітовського, 35а (вілла Бачевського). До розгляду цих справ і накладення штрафів комісія повернеться на наступному засіданні.
Щодо руйнування даху в будинку на вул. Свенціцького, 16 (вілла «Люсія») — на наступне засідання буде запрошено власника будівлі — це ОСББ «Свєнціцького, 16», а також буде накладено максимальний штраф в розмірі 170 тис. грн.
«Справа по цьому об’єкту знаходиться в суді. Дах продовжує руйнуватися і власник будівлі не вчиняє жодних дій для зупинення руйнування і відновлення будівлі», — зазначила Лілія Онищенко, начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР.
Також комісія повернулася до розгляду справи по віллі Бачевського на вул. Вітовського, 35. Як відзначив Андрій Москаленко, попередньо було накладено штраф на власника будівлі через заміну дерев’яних вікон на пластикові та невідповідного кольору фасаду. Власник штраф сплатив. Однак не проводяться дії щодо відновлення будівлі до попереднього стану та отримання дозволів на ремонтні роботи. Натомість зараз адміністративна комісія має на меті накласти максимальний штраф на власника будівлі через встановлення скляної надбудову в будинку. Розгляд цієї справи і накладення штрафу в розмірі 170 тис. грн відбудеться на наступному засіданні комісії.
Нагадаємо, 2 березня 2018 року, виконавчий комітет ЛМР затвердив рішення «Про створення адміністративної комісії при виконавчому комітеті ЛМР».
До складу адміністративної комісії входять: А. Москаленко — заступник міського голови з питань розвитку, голова комісії; І. Маруняк — директорка департаменту житлового господарства та інфраструктури, заступниця голови комісії; О. Хандин — начальник відділу охорони та використання об’єктів культурної спадщини управління охорони історичного середовища, відповідальний секретар комісії. Члени комісії: Г. Пайонкевич — директорка юридичного департаменту; Л. Онищенко-Швець — начальниця управління охорони історичного середовища; та голови районних адміністрацій.