Суд призупинив рішення Київради про відзначення річниць героїв ОУН-УПА

Своїм рішенням ОАСК задовольнив заяву екс-голови адміністрації Януковича Андрія Портнова

Суд виріши задовольнити заяву Портнова «про забезпечення позову»

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов колишнього глави адміністрації президента Януковича Андрія Портнова і призупинив рішення Київської міськради про святкування у 2020 році річниць діячів України, серед яких борці Української повстанської армії і Організації українських націоналістів. Про це у четвер, 12 березня, повідомили у прес-службі ОАСК.

Згідно з повідомленням, це рішення суду задовольняє заяву Портнова «про забезпечення позову».

Суд вважає обґрунтованою вимогу колишнього глави АП про зупинення дії рішення КМР від 27 лютого, «зважаючи на наявні ознаки очевидної його протиправності, у зв’язку з порушенням Київською міською радою процедури розробки та прийняття оскаржуваного рішення».

Зокрема, суд скасував відзначення у Києві у 2020 році пам’ятних дат та ювілеїв наступних особистостей:

130 років з часу народження Івана Полтавця-Остряниці, військового діяча, полковника Армії Української Держави;

6 лютого – 100 років з дня народження Василя Левковича, військового діяча, полковника УПА; 20 лютого 115 років з дня народження Уласа Самчука, письменника публіциста, журналіста;

24 лютого – 110 років з дня народження Василя Сидора, військового та політичного діяча, полковника УПА;

5 травня – 120 років з дня народження Володимира Кубійовича, вченого, історика географа, енциклопедиста, громадського та політичного діяча, організатора та головного редактора «Енциклопедії українознавства»;

12 листопада – 100 років з дня народження Василя Галаси, політичного та військового діяча, полковника УПА;

12 грудня – 130 років з дня народження Андрія Мельника, політичного та військового діяча, голови Проводу Організації українських націоналістів.

В ухвалі суду зазначено, що «в даному випадку застосування заходів забезпечення адміністративного позову спрямоване виключно на збереження існуючого становища до розгляду справи по суті заявлених вимог, встановлення їх обґрунтованості».

Як інформував ZAXІD.NET, 19 травня 2019 року колишній заступник глави адміністрації президента Януковича, юрист Андрій Портнов, який після Євромайдану виїхав до Росії, а згодом — до Австрії, повернувся в Україну після перемоги Володимира Зеленського на виборах.

За часів Януковича Портнов був також керівником головного управління АП з питань судової реформи та судоустрою, його називали куратором судової гілки влади. Він утік з України після розстрілу Майдану.

Після повернення юриста в Україну за заявами Портнова відкрито вже десятки проваджень щодо дій попереднього президента Петра Порошенка, його оточення та інших представників «майданівського» табору. Портнов не приховує, що мститься постмайданній владі та хоче провести щодо них люстрацію

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук