За ґрати з третьої спроби
Львівського суддю за хабар у понад ₴400 тис., засудили до 8 років ув’язнення після 4-річної судової тяганини
0До теми
- Заступника мера Тернополя затримали на хабарі ZAXID.NET
- ГПУ пред'явила підозру судді Господарського суду Києва за хабарі ZAXID.NET
- На Львівщині судитимуть 26 чиновників-корупціонерів ZAXID.NET
-
«Виправиться без тюрми».
За 10 доведених випадків хабарництва львівського чиновника засудили умовно ZAXID.NET -
Грішу та каюсь....
Сільський війт на Львівщині зізнався у хабарництві, але залишився на волі і на посаді ZAXID.NET
Суддю Залізничного районного суду Львова Ігора Ганича, якого спіймали «на гарячому» під час отримання ₴400 тис. хабара, вдалося засудити лише з третьої спроби. Судова тяганина у цій справі тривала понад 4 роки у сусідній Волинській області.
Працівники Львівського обласного управління Служби безпеки затримали Ганича ще 16 лютого 2011 року, але обвинувальний вирок, у якому його засудили до 8 років ув’язнення з конфіскацією майна, луцький суд виніс лише 18 травня цього року.
Як йдеться у матеріалах обвинувачення, слідчі Волинської прокуратури підозрювали Ігора Ганича в отриманні ₴2400 за винесення «правильного» рішення у цивільній справі про розірвання шлюбу. А також в отриманні ₴400 тис., які він вимагав за винесення умовного покарання у кримінальній справі за економічні злочини.
Суму хабара показував на пальцях
Під час зустрічі з адвокатом обвинуваченого суддя Ганич показав на пальцях, що за позитивне вирішення у справі потрібно заплатити $10 тис. Підприємець спочатку погодився і вже був готовий знайти гроші, але суддя вирішив збільшити суму вдесятеро. Усі переговори чоловіка із суддею відбувалися за посередництвом адвоката. Тому він знову відправив адвоката до судді, щоб зменшити суму. Зійшлися на $50 тис. що на той час за курсом НБУ становило ₴400 тис.
Кожного разу, після того, як адвокат повертався із «переговорів», підприємець приховано записував свої розмови з ним на диктофон, після чого відніс усі записи в управління СБУ та поскаржився, що у нього вимагають хабар.
Працівники служби безпеки вирішили ловити суддю-хабарника «на гарячому». Для цього взяли у банку ₴400 тис., встановили відеокамеру у кабінеті судді, де мала б відбуватися передача грошей, та закріпили звукозаписувальну апаратуру.
Після цього підприємець зателефонував до свого адвоката і сказав, що зібрав гроші. Юрист поклав пакет з грошима у портфель, зайшов у кабінет судді, повідомивши, що кошти при ньому, щоправда у гривнях, а не доларах, на що той відповів «то трохи зле, але нехай…». Під час цієї розмови вони говорили майже пошепки. Суддя запропонував вийти з кабінету і передача грошей відбувалася на сходовій клітці. Після цього адвокат вийшов з приміщення суду, сів у автомобіль до підприємця, де пізніше його затримали працівники УСБУ.
У кабінеті судді вилучили ₴400 тис. Ігора Ганича затримали під підписку про невиїзд, арештували майно та відсторонили від посади судді Залізничного районного суду.
«Його усунули лише від правосуддя, тому може виконувати різноманітну технічну роботу. Має носити папки, витирати пил і молитися, щоби не засудили», – коментував у серпні 2012 року виданню ZIK керівник служби дисциплінарних інспекторів Вищої кваліфікаційної комісії суддів Василь Косенко.
Суд виправдав суддю-хабарника
Розгляд справи розпочався у вересні 2011 року в Луцькому міськрайонному суді. Звинувачення на свою адресу Ганич називав провокаціями та казав, що адвокат привласнював суми, які буцімто передавав судді, а записи з відеокамери називав монтажем. Навіть попри те, що у його кабінеті знайшли ₴400 тис., він стверджував, що гроші йому підкинули люди, які зайшли разом зі слідчим та знімали епізод їх вилучення на камеру.
У листопаді того ж року Ганича виправдали «за відсутністю складу злочину». Натомість суд засудив до п’яти років позбавлення волі зі встановленням трирічного іспитового терміну адвоката-посередника. Йому інкримінували підбурювання до дачі хабаря та шахрайство.
Прокуратура Волинської області у жовтні 2012 року оскаржила виправдальний вирок суду. Після цього Апеляційний суд Волинської області скасував вирок, а справу скерували до того ж суду на новий розгляд.
Обвинувальний вирок, апеляція, знову вирок
У березні 2014 року Луцький міськрайонний суд визнав суддю винним в одержанні хабарів в особливо великому розмірі та призначив йому покарання у вигляді 8 років позбавлення волі з позбавленням кваліфікаційного класу судді і права 3 роки обіймати посади, пов’язані зі здійсненням правосуддя, та із конфіскацією всього належного йому майна в дохід держави. Але посадити за ґрати суддю не вдалося й з другої спроби.
У травні минулого року Апеляційний суд Волинської області скасував вирок судді і скерував провадження генеральному прокурору України для проведення додаткового розслідування.
Через 4 місяці, після проведення додаткового розслідування, обвинувальний акт щодо судді-хабарника було скеровано до суду для розгляду по суті.
Втретє судовий розгляд відбувався 18 травня цього року. Обвинувальний вирок, у якому Ганича засудили до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна, ухвалила колегія суддів Луцького міськрайонного суду. Із судді також стягнуть понад ₴25 тис. судових витрат в дохід держави. Але і цей вирок ще не набрав чинності. «На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Волинської області протягом 30 днів з дня його проголошення», – зазначено у документі.